Home / اخبار / علی مطهری: ایران هیچ‌گونه تغییری در برجام را نخواهد پذیرفت
قیمت تور استانبول

علی مطهری: ایران هیچ‌گونه تغییری در برجام را نخواهد پذیرفت


علی مطهری در جریان سفر به مسکو تاکید کرد: ایران هیچ‌گونه تغییری در برجام را نخواهد پذیرفت.

به گزارش ایسنا، نخستین اجلاس بین‌المللی توسعه نظام‌های پارلمانی با عنوان «پارلمانتاریسم» و با هدف گسترش همکاری‌های منطقه‌ای و جهانی، ارتقای امنیت بین‌المللی و جلوگیری از یک‌جانبه‌گرایی برخی قدرت‌ها، با حضور سران و مقامات عالی‌رتبه پارلمانی بیش از 96 کشور جهان از جمله ایران در مسکو برگزار شد.

علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی در راس هیاتی متشکل از اعضای کمیته همکاری‌های پارلمانی ایران و روسیه، با همراهی مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه در این اجلاس شرکت کرد. پیش از آغاز نشست، اعضای هیات پارلمانی کشورمان با مقام‌های مجلس دوما و شورای فدراسیون روسیه دیدار و گفت‌وگو کردند.

علی مطهری که یکی از سخنرانان اجلاس بود، در دیدار با «الیاس اوماخانوف» نایب رئیس شورای فدرال روسیه با بیان این‌که “ایران هیچ‌گونه تغییری در برجام را نخواهد پذیرفت”، گفت: در صورتی که برجام حفظ نشود ایران سناریوها و طرح‌های پیش‌بینی شده‌ی خود را اجراء خواهد کرد.

مطهری در این دیدار افزود: این اتفاق زمانی رخ خواهد داد که ایران مشاهده کند منافعش در توافق هسته‌ای حفظ نشده است و کشورهای باقی‌مانده در آن قادر به انجام تعهدات خود در چارچوب توافق نیستند.

وی در ادامه گفت: ما از روسیه به خاطر همکاری در زمان تهیه توافق هسته‌ای، تصویب آن و همچنین اجرای آن تشکر می‌کنیم و امیدواریم که در این شرایط حساس نیز همکاری دو کشور ادامه داشته باشد.

مطهری با ابراز امیدواری از این‌که روسیه تلاش‌های خود را برای حفظ برجام ادامه دهد، خاطرنشان کرد: اگر روشی که دولت آمریکا در پیش گرفته است به یک سنت تبدیل شود، دیگر نمی‌توان به روابط بین‌المللی اعتماد کرد.

به گفته مطهری، خروج آمریکا از برجام بیش از این‌که بخواهد جنبه اقتصادی یا سیاسی داشته باشد، جنبه‌ی اخلاقی داشت.

در این دیدار الیاس اوماخانوف نیز با اشاره به افزایش روزافزون روابط پارلمانی بین ایران و روسیه، گفت: ما از گسترش روابط پارلمانی دو کشور در سطوح بین‌المللی رضایت داریم و علاقه‌مندیم روابط دولتی، پارلمانی و منطقه‌ای دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

وی همچنین ضمن ابراز نگرانی نسبت به اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از توافق هسته‌ای با ایران، تاکید کرد: خروج آمریکا از برجام به معنای نادیده گرفتن منافع ایران و جامعه جهانی است.

بر اساس این گزارش، اجلاس بین‌المللی «توسعه پارلمانتاریسم» به مدت دو روز در مسکو ادامه دارد و در حاشیه آن چندین نشست تخصصی با موضوعات مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی برگزار می‌شود.

«قانونگذاری در زمینه توسعه اقتصاد جهانی در قرن بیست‌ویکم در بخش فناوری و منابع»، «نقش پارلمان‌ها در تقویت امنیت بین‌المللی» و «توسعه قوانین ملی: هنجارسازی در جهت منافع ملل مستقل، تبادل بهترین تجارب کاربردی و هماهنگ‌سازی بین‌المللی» از جمله برنامه‌های اصلی روز نخست این همایش بود.

انتهای پیام

نوشته علی مطهری: ایران هیچ‌گونه تغییری در برجام را نخواهد پذیرفت اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *