Home / اخبار / عراق سومین مقصد صادرات کالاهای ایرانی است…
قیمت تور استانبول

عراق سومین مقصد صادرات کالاهای ایرانی است…

به گزارش ایرنا، فرود عسگری شامگاه چهارشنبه در نشست مرزی استان های ایلام و واسط عراق اظهار کرد: ایران و عراق همواره مراودات تجاری فعالی بین هم دارند و هم اکنون عراق به عنوان سومین مقصد صادرات کالاهای ایرانی شناخته می شود.
وی افزود: مرز مهران به عنوان یکی از مهمترین مرزهای کشور برای توسعه فعالیت های تجاری، ترانزیت کالا و تردد مسافر شناخته می شود.
عسگری تصریح کرد: به رغم همه ظرفیت ها و امنیت مطلوب در مرز مهران شاهد افت شدید صادرات کالا از مرز مهران به عراق هستیم.
رئیس گمرک کشور افزود: طی یک سال گذشته شاهد افت یک میلیارد دلاری صادرات کالا از مرز مهران به عراق بوده ایم، بطوریکه ترانزیت کالا در مهران از چهار میلیون تن به زیر 500 هزار تن رسیده است.
وی یادآور شد: یکی از مهمترین نیازهای مرز مهران باز شدن درب ترانزیتی است که البته ما قصد داریم یک طرح جامع برای مرز مهران اجرا کنیم، در این طرح جامع قصد داریم با اختصاص بودجه لازم فضای گمرک مهران را گسترش دهیم.
رئیس کل گمرک گقت: باید در مرز مهران و زرباطبیه عراق اجازه ورود و خروج کامیون ها به خاک دو کشور داده شود، یکی دیگر از اقداماتی که می تواند باعث توسعه صادرات در دو مرز شود بحث دسترسی به اطلاعات ورودی و خروجی کالاها است که به طور مثال مسئولان دو مرز تصاویر اسکن شده دستگاه های ایکس ری را قبول داشته باشند.
عسگری بیان داشت: 50 قلم کالای صادراتی در بحث استانداردسازی نیز مورد موافقت قرار گرفته و نیاز است مسئولان عراقی گواهی استاندارد کالاها را قبول کنند‌
وی از آمادگی گمرک برای ایجاد بازارچه چنگوله خبر داد و گفت: ایجاد این بازاچه با توجه به تعطیلی سه ماهه مرز مهران در موقع اربعین ضروری است.
7177/6119

انتهای پیام /*

نوشته عراق سومین مقصد صادرات کالاهای ایرانی است… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

جمعه بازار پارکینگ پروانه، یکی از شلوغ ترین مراکز خرید در تهران

شهر بزرگ تهران پر از فروشگاه و مراکز خرید کوچک و بزرگ است که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *