Home / اخبار / شوری آب اروندرود به 25 هزار میکروموس رسید…
قیمت تور استانبول

شوری آب اروندرود به 25 هزار میکروموس رسید…

به گزارش ایرنا محمدرضا شمسایی پنجشنبه در جلسه بررسی وضعیت آب شرب شهرستان آبادان در فرمانداری ین شهرستان اظهار داشت: در 19 سال گذشته میزان خشکسالی سالجاری بی سابقه است و در کارون بزرگ سطح آب منفی 64 درصد است و آورد رودخانه به یک سوم رسیده است.
وی افزود : با توجه به شوری آب اروندرود به منظور جلوگیری از نفوذ آب شور تا سه هفته آینده عملیات احداث سد بندخاکی برروی رودخانه کارون در مارد به پایان می سد و تمام آب پشت سد به رودخانه بهمنیشر انتقال می یابد.
شمسایی گفت:با اجرای این طرح پیش بینی می شود رزوانه یک هزار تا یک هزار و 200 متر مکعب در ثانیه آب واد بهمنشیر شود و میزان شوری آب این رودخانه به پنج هزار میکروموس بر مترمکعب برسد.
وی گفت:87 کیلومتر از خط 90 کیلومتری انتقال آب غدیر به آبادان به اتمام رسیده و 15 تیرماه میزان سهمیه آب غدیر آبادان افزایش خواهد یافت.
رییس سازمان آب و برق خوزستان گفت: اگرجمعیت کل شهرستان آبادان را 500 هزار نفر در نظر بگیریم روزانه به ازای هر شهروند 283 لیتر آب در این شهر مصرف می شود که این رقم بیش از معدل مصرف کشوری است که به نظر می رسد بخشی از آب بدلیل فرسودگی شبکه هدر می رود.
** امام جمعه آبادان:در بحث آب بحران جدی داریم
به گزارش ایرنا امام جمعه آبادان در ادامه این جلسه گفت: وضیعت آب آبادان فوق بحرانی است و همه مسئولین برای برطرف کردن مشکلات موجود و رفع بحران باید وارد عمل شوند.
حجت الاسلام علی ابراهیمی پور اظهار داشت: این بحران فقط در بخش آب آشامیدنی نیست بلکه نخلستان ها و زمین های کشاورزی نیز بدلیل شوری بیش از حد آب در حال از بین رفتن است.
3015/6002

انتهای پیام /*

نوشته شوری آب اروندرود به 25 هزار میکروموس رسید… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

آشنایی با سیستم کار قنات یا کاریز

در زمان های گذشته به دلیل عدم وجود سیستم لوله کشی و آبرسانی به منطقه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *