Home / اخبار / شهر حریره کیش
قیمت تور استانبول

شهر حریره کیش

شهر حریره کیش

شهر حریره کیش

این شهر در گذشته بزرگ و اباد در منطقه بوده است ولی الان متاسفانه به شهری اباد و خرایه تبدیل شده است. این شهر در شمال کیش واقع شده است و به عنوان اثار ملی ایران به ثبت رسیده است و از خانه ی اعیانی و حمام و مسجد و قنات قدیمی تشکیل شده است. این شهر از معماری بیرونگرا بوده است دریای این شهر ارام تر است  و دارای سه خلیج میباشد بعضی از معماری این شهر به معماری ایلخانی در شهر حریره اثار تاریخی وجود دارد که شش متر از سطح دریا بلند تر است که مقدار زیادی از اب ان به دریا ریخته میشود قطر دهانه ی این چاه ها به دومتر میرسد. برای دیدن این شهر تاریخی روی تور کیش کلیک کنید.

خانه ی اعیانی کیش

شهر کاریز کیش

این شهر در گذشته اب شیرین مردم کیش را تامین میکرده است و در زمان خود یکی  پیشرفته ترین روش برای حفر ثقنات بوده است بیش از هزار متر مربع وسعت دارد و نام ان کاریز کیش میباشد در این کاریز صنایع دستی رستوران سنتی سالن کنفرانس و گالری های هنری تقسیم و قابل استفاده میباشد این کارریز در پانزده متری زیر زمین قرار دارد و سقف ان بیشتر گردشگران را به خود جلب کرده است چون از مرجان و صدف های زیبایی به صورت طبیعی به مرور زمان درست شده است و در این بنای تاریخی در فصلی که میتوان در ان غواصی کرد این امکان را در اختیار  گردشگران قرار میدهند در این منطقه گیاهی به نام گیاه دریایی وجود دارد که به ان گل درمانی گفته میشود که خواص مختلفی دارد و بسیار مفید میباشد. زمین شناسان قدمت چند ساله ی این کاریز را به خوبی میشناسند و از قدیم به عنوان اب های زیر زمینی شناخته شده است از اب این قنات برای ابیاری فضای سبز با توجه به ویزگیی منحصر به فرد ان مرجانی بودن جزیره هوای خنک در زیرزمین. برای دیدن این شهر حتی میتوانید از تور ارزان کیش استفاده کنید.

شهر کاریز کیش

خانه ی اعیانی کیش

یکی از دیدنی های کیش خا نه ی اعیانی کیش میباشد که گردشگران کمتری به ای قسمت توجه میکنند این مکان دیدنی در شهر حریره کیش قرار دارد و این مکان یاد اوری خانه های قدیمی در ایران است خانه ی اعیانی کیش نمونه ی بارزی از ای حاشیه ی خلیج فارس میباشد این خانه با تئجه به کاشی های سرامیکی ان به درهی ایلخانی مرتیط می باشد و صاحب ان فوق العاده ثرئت میباشد در این خانه چند خانوار وجود دارد.

خانه ی اعیانی کیش

درخت سندر کیش

این درخت به درخت افسا نه ای در کیش مرتبط می باشد. در انتها اب های زیر زمینی به ابرفتی که ان به ابرفت پرتقالی معروف است میریزد که از درخت کهن سالی به نام درخت سبز رد میشود درخت سبز کهنسال ترین درخت در ان منطقه می باشد که نام ان درخت درخت لور وجود دارد و بیش از شیصد سال عمر دارد به دلیل افسانه بودن این درخت مردم و گردشگران زیادی برای رفع نیاز های خودشان دستمال های زیادی به ان اویزات میکنند در اطراف این درخت الاچیق هایی وجود دارد که بسیار زیبا میباشد و جزء استراحت گاهی برای مردم میباشد در این منطقه سرویس بهداشتی هم مجود میباشد در این مجموعه نماز خانه  رستوران فصلی بوفه  هم علاوه بر سرویس بهداشتی نیز وجود دارد این مکان دیدنی دو در وجود دارد که در مجاورت اب انبار و دیگری در باستانی حریره وجود دارد که با دیدن کردن از یک مورد ان از درخت سبز هم میتوان دیدن کرد این نوع درخت در نواحی جنوبی قرار دارد و جزء معروف تربن جاذبه ی دیدنی این منطقه میباشد. ریشه ی ان درخت میباشد که به سمت پایین افتاده است و ممکن است بیش از هزار سال عمر کند و عمر ان به این دلیل است. شهر حریره کیش و شهر کارز و… از نقاط دیدنی در کیش می باد.

درخت سندر کیش

کیش نقاط محبوب

کیش نقاط محبوب زیادی دارد و پر از جاهایی می باشد که ممکن است هر گردشگری را به خود جلب کند که از جمله این نقاط شهر باستانی شهرحریره کیش و خانه ی اعیانی و روستای باغو و شهر زیر زمینی کاریز و کشتی یونانی و ساحل کیش و نمایشگاه خزندگان و ورزش های دریایی و اکواریوم های پهناور و بوستان اهوان از نقاط دیدنی کیش می باشد.برای قیمت تور کیش با نوید۲۴ تماس حاصل نمایید.

نوشته شهر حریره کیش اولین بار در نوید 24 – تور داخلی زیباترین مناطق ایران. پدیدار شد.

نوشته شهر حریره کیش اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *