Home / اخبار / شرکت‌های انگلیسی مشتاق ادامه همکاری با ایران هستند…
قیمت تور استانبول

شرکت‌های انگلیسی مشتاق ادامه همکاری با ایران هستند…

«سیروس مهدی زاده» امروز (شنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با استناد به گفت‌وگوهای اخیر خود با برخی صاحبان کسب‌وکار در انگلیس، ابراز امیدواری کرد که رویکرد عملی اروپا در اجرای برجام بدون آمریکا می‌تواند به شرکت‌های علاقه‌مند به تجارت با ایران اطمینان بخشد.
وی گفت: اتحادیه اروپا قرار است ظرف چند هفته آینده دستورالعمل‌های جدیدی را برای مقابله با تحریم‌های فرامرزی آمریکا علیه شرکت‌های اروپایی وضع کند. دولت انگلیس نیز برخلاف خروج یک‌جانبه و تأسف‌بار آمریکا از برجام، کاملاً حامی این توافق و از طریق تعامل با سایر اعضای باقی مانده در این توافق به دنبال تدوین راهکاری است که بر اساس آن ضمن بهره‌مندی ایران از منافع برجام، شرکت‌های انگلیسی نیز قادر باشند به همکاری‌های تجاری با ایران ادامه دهند.
مهدی زاده افزود: یک روز پس از خروج آمریکا از برجام، وزارت دارایی انگلیس بیانیه‌ای را منتشر و در آن اعلام کرد که از تعاملات تجاری قانونی با ایران حمایت و در جهت آن تشویق می‌کند. عکس‌العمل سریع انگلیس در انتشار این بیانیه برای صاحبان کسب‌وکار، اطمینان‌بخش بوده و به همین خاطر آن‌ها مشتاقانه جویای راهکار عملی هستند تا به تجارت با ایران ادامه دهند.
وی اضافه کرد: همچنین جامعه تجاری انگلیس امیدوار است که با خروج آمریکا از برجام و جبهه متحد اروپا علیه تحریم‌های فرامرزی آمریکا، بانک‌های این کشور نیز از امنیت و اطمینان بیشتری برخوردار شوند تا روابط مالی خود با ایران را بدون واهمه از جریمه‌های آمریکا از سر بگیرند.
این مقام اتاق بازرگانی انگلیس افزود: مؤسسات علاقه‌مند به تجارت با ایران ازجمله اتاق بازرگانی انگلیس و ایران، فعالانه در این رابطه مشغول لابی هستند.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا شامگاه هیجدهم اردیبهشت‌ماه در اقدامی یک‌جانبه و به‌رغم مخالفت‌های جهانی، خروج کشورش از برجام را اعلام کرد. با این‌ حال اتحادیه اروپا، روسیه، چین، انگلیس، آلمان و فرانسه اعلام کرده‌اند که به‌رغم خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، آن‌ها به این توافق پایبد هستند و از شرکت‌های خود که با ایران مبادله تجاری دارند، حمایت می‌کنند.
ایران نیز اعلام کرده است که اگر از منافع برجام منتفع شود و تضمین‌های لازم داده شود، در برجام می‌ماند.
اروپام ** هـ ن **1479

انتهای پیام /*

نوشته شرکت‌های انگلیسی مشتاق ادامه همکاری با ایران هستند… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *