Home / اخبار / شرایط کنسلی پروازهای خارجی پس از شیوع ویروس کرونا چگونه است؟
قیمت تور استانبول

شرایط کنسلی پروازهای خارجی پس از شیوع ویروس کرونا چگونه است؟

شرایط کنسلی پروازهای خارجی پس از شیوع ویروس کرونا

برخی از ایرلاین‌های خارجی پس از شیوع بیماری کرونا در ایران بخشنامه‌هایی را در خصوص شرایط کنسلی پروازهای خارجی صادر کرده‌اند که به شرح زیر اعلام خواهیم کرد.

* آخرین به روز رسانی‌ ۸ اسفند ۹۸

شرایط کنسلی هواپیمایی سلام ایر در مسیرهای خارجی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی سلام ایر در تاریخ ۶/۱۲/۹۸ پس از شیوع بیماری کرونا، در خصوص استرداد وجه کامل پروازهای کنسل شده هواپیمایی سلام ایر طبق دستور مقامات هواپیمایی کشوری عمان مبنی بر لغو مجوزهای پروازی بین ایران به عمان، با توجه به حجم بالای استردادها، فاز اول پرداخت‌ها با اولویت پروازهای ۶/۱۲/۹۸ تا ۲۵/۱۲/۹۸ انجام می‌گردد. درخواست‌های مربوط به پروازهای بعد از تاریخ‌های فوق در قالب فاز دوم استرداد در اولین فرصت رسیدگی خواهد شد.

شرایط کنسلی هواپیمایی ترکیش در مسیرهای خارجی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی معراج مورخ ۷/۱۲/۹۸ در خصوص ابطال بلیط مسیرهای خارجی پس از شیوع بیماری کرونا، استرداد وجه کلیه بلیط‌های صادره برای پروازهای تا تاریخ ۱۹/۱۲/۹۸ بر روی شبکه پروازی ترکیش ایرلاینز، قبل و بعد از شروع سفر بدون جریمه مجاز می‌باشد.

شرایط کنسلی هواپیمایی امارات در مسیرهای خارجی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی آسمان مورخ ۶/۱۲/۹۸ در خصوص ابطال بلیط مسیرهای خارجی پس از شیوع بیماری کرونا، استرداد وجه کلیه بلیط‌های صادره تا تاریخ ۶/۱۲/۹۸ بر روی شبکه پروازی امارات، قبل از شروع سفر بدون جریمه مجاز می‌باشد.

لازم به ذکر است قوانین استرداد شامل رزرو صندلی، سرویس مرحبا و اضافه بار نیز می‌باشد.

شرایط کنسلی هواپیمایی آرمنیا در مسیرهای خارجی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی آرمنیا مورخ ۷/۱۲/۹۸ در خصوص ابطال بلیط مسیرهای خارجی پس از شیوع بیماری کرونا، پروازهای مورخ ۷/۱۲/۹۸ و ۹/۱۲/۹۸ در مسیر تهران- ایروان مختص به اتباع جمهوری ارمنستان بوده( افرادی که دارای پاسپورت آبی رنگ ارمنستان می‌باشند) و پرواز در مسیر ایروان – تهران مختص اتباع جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

همچنین کلیه پروازهای مورخ ۱۱/۱۲/۹۸ لغایت ۲۰/۱۲/۹۸ باطل می‌باشد.

شرایط کنسلی هواپیمایی فلای دبی در مسیرهای خارجی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی فلای دبی مورخ ۶/۱۲/۹۸ در خصوص ابطال بلیط مسیرهای خارجی پس از شیوع بیماری کرونا، کلیه پروازهای هواپیمایی فلای دبی از مبدا ایران به دبی تا اطلاع ثانوی لغو می‌باشد. در پی این تصمیم مبلغ کامل بلیط استردادی به آژانس صادرکننده استرداد خواهد شد.

شرایط کنسلی هواپیمایی ایرعریبا در مسیرهای خارجی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی ایرعربیا مورخ ۶/۱۲/۹۸ در خصوص ابطال بلیط مسیرهای خارجی پس از شیوع بیماری کرونا، تمامی پروازهای هواپیمایی ایرعربیا در مسیر تهران، مشهد، شیراز و لار از تاریخ ۶/۱۲/۹۸ بنابر تصمیم دولت امارات تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد. بر همین اساس در صورت درخواست مبلغ کامل بلیط کنسل شده از طرف این شرکت به آژانس صادر کننده بازگردانده خواهد شد.

شرایط کنسلی هواپیمایی ماهان در مسیرهای خارجی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی ماهان مورخ ۶/۱۲/۹۸ در خصوص ابطال بلیط مسیرهای خارجی پس از شیوع بیماری کرونا، در خصوص استرداد وجه کامل بلیط‌های کنسلی، تمامی پروازهای خارجی هواپیمایی ماهان که منتهی به تاریخ ۱۵/۱/۹۹ می‌شوند و صدور بلیت آن‌ها در تاریخ ۵/۱۲/۹۸ و پس از آن بوده است بدون پرداخت جریمه کنسلی قابل استرداد خواهد بود.

شرایط کنسلی هواپیمایی ایران ایر در مسیرهای خارجی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی ایران ایر مورخ ۶/۱۲/۹۸ در خصوص ابطال بلیط مسیرهای خارجی پس از شیوع بیماری کرونا، لغو و استرداد وجه کلیه بلیط‌های صادره خارجی تا تاریخ ۵/۱۲/۹۸ که تاریخ سفر آن‌ها در بازه زمانی ۶/۱۲/۹۸ تا تاریخ ۱۲/۱/۹۹ می‌باشد قبل از شرع سفر بدون هزینه (استرداد/ No-show) و پس از شروع سفر نیز با کسر ۱/۲RT (در پروازهای دو طرفه) کلاس پروازی استفاده شده به علاوه مالیات‌های مسیر مربوطه و بدون کسر هزینه (استرداد/ No-show) مجاز می‌باشد.

لازم به ذکر است کلیه بلیط‌های صادره که تاریخ سفر آن‌ها بعد از تاریخ ۸/۱۲/۹۸ می‌باشند، میبایست قبل از زمان مقرر (پروازهای خارجی تا قبل از ساعت ۱۲ روز قبل از پرواز و در پروازهای خارجی تا قبل از محدوده ۲۴ ساعت مانده به پرواز) نسبت به ابطال و استرداد آن‌ها اقدام گردد، در غیر این صورت (ابطال در محدوده  No-Show) شامل هزینه مربوطه خواهد شد.

نوشته شرایط کنسلی پروازهای خارجی پس از شیوع ویروس کرونا چگونه است؟ اولین بار در سفر و گردشگری. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

بلیط قطار بندرعباس

بلیط قطار بندرعباس نوشته بلیط قطار بندرعباس اولین بار در قاره پیما. پدیدار شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *