Home / اخبار / شبکه آب بافت فرسوده قزوین اصلاح می شود…
قیمت تور استانبول

شبکه آب بافت فرسوده قزوین اصلاح می شود…

به گزارش ایرنا،داراب بیرانوندی سه شنبه شب در نشست صحن علنی پارلمان محلی شهر قزوین افزود: با این اقدام 12هزار و 255 فقره انشعاب، استانداردسازی و از هدر رفت حدود1.5میلیون متر مکعب آب (معادل آبدهی پنج حلقه چاه) جلوگیری می شود و هزینه های نگه داری شبکه معابر کاهش یافته و ضمن حرکت در مسیر مدیریت بحران زیرساخت های منطقه نیز تقویت می شود.
وی با اشاره به مشکلات و خطرهایی که بافت فرسوده را تهدید می کند،اضافه کرد: معابر با پیچ و خم زیاد و کم عرض، عدم زیرسازی مناسب معابر، وجود چاه های جذبی، نداشتن اطلاعات دقیق زیرساخت ها و وجود شبکه های زیرساخت فرسوده و احداث ساختمان های بلندمرتبه بدون در نظر گرفتن ظرفیت باربری بافت خاک منطقه از جمله مشکلات پیش روی بافت فرسوده است.
بیرانوندی ادامه داد: مساحت بافت فرسوده بر اساس گزارش شهرداری 500هکتار است و میزان شبکه توزیع و انتقال آب حدودا 120کیلومتر و تعداد انشعابات آب حدود 30 هزار فقره است.
وی با اشاره به برنامه های کوتاه مدت و میان مدت برای آب رسانی به شهر قزوین،گفت: حفر پنج حلقه چاه در میدان دام، اقبالیه و شرق قزوین، مهندسی مجدد چاه ها جهت افزایش آبدهی آنها و حفر و تجهیز 2 حلقه چاه جایگزین را از طرح های کوتاه مدت ماست که به 39 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قزوین افزود: طرح های بلند مدت هم از طریق شرکت آب منطقه ای با عنوان طرح آبرسانی از سد طالقان در دست پیگیری است.
وی گفت:طی 6 سال گذشته 24 کیلومتر اصلاح شبکه در شهر قزوین صورت گرفته که هزینه ای نزدیک 18میلیارد ریال داشته است.
این مسئول افزود: چگالی حوادث شبکه در سال 91 به میزان1.3 حادثه در هر کیلومتر بوده که در سال گذشته به 1.1حادثه در هر کیلومتر کاهش یافته است.
وی گفت: در 6 سال اخیر افکن چاه های جاذب فاضلاب قدیمی مستقر در منازل مشترکان 53میلیارد و 461میلیون ریال خسارت به شرکت آب و فاضلاب تحمیل کرد.
وی، تجدید نظر در ساخت منازل مسکونی بافت قدیمی شهر و رعایت اصول فنی و ایمنی سازه، صدور مجوز رایگان توسط شهرداری برای بافت قدیمی شهر، اصلاح خسارت پرداختی به شهرداری در سایر مناطق استان بر اساس فهرست بها و مشارکت مردم در سرمایه گذاری طرح های آب و فاضلاب در راستای ماده7 با پرداخت حداقل2ریال و فاضلاب با بهای 3 ریال به ازای هر لیتر مصرف ماهانه را از جمله پیشنهادات این شرکت به شورای شهر اعلام کرد.
7388*3013

انتهای پیام /*

نوشته شبکه آب بافت فرسوده قزوین اصلاح می شود… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *