Home / اخبار / سلیمی: امام (ره) به هیچ‌یک از دولت‌های غرب و شرق باج نمی‌داد
قیمت تور استانبول

سلیمی: امام (ره) به هیچ‌یک از دولت‌های غرب و شرق باج نمی‌داد


یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: امام شخصی بود که به راحتی و به زبان ساده و بدون رودربایستی حرف خود را می‌زدند.

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، در رابطه با عوامل اصلی در رسیدن انقلاب امام خمینی (ره) به ۴۰ سالگی، بیان کرد: یکی از این دلایل این است که انقلاب سال ۱۳۵۷ انقلابی بود که بر اساس عقیده و ایمان مردم به خداوند و حکومت اسلامی اتفاق افتاد. افرادی که در راه انقلاب اسلامی شهید شدند باعث آبیاری درخت انقلاب اسلامی شدند. یکی از عوامل اصلی که ما توانستیم انقلاب خود را حفظ کنیم این بود که بعد از رحلت امام (ره)، جانشینی که به جای ایشان نشست توانست راه و منش امام را به خوبی ادامه دهد.

وی در ادامه تاکید کرد: شجاعت و درایت مقام معظم رهبری توانست کشتی اسلام را در دریای متلاطم دنیای امروزی به مقصد نزدیک کند.

سلیمی در پاسخ به این سوال که چه ویژگی باعث شده است تا امام شخصیتی کاریزماتیک داشته باشد، بیان کرد: امام مجتهدی بود که خارج از مسائل مادی و زرق و برق دنیا و با دست خالی علیه شاه و بی‌عدالتی انقلاب کرد، مردم نیز مقلد ایشان بودند. ایشان کسی بود که می‌توانست به راحتی و به زبان ساده حرف‌های خود را بزند و به هیچ یک از دولت‌های غرب و شرق باج نمی‌داد.

وی در ادامه بیان کرد: امام همیشه حرف خود را بدون رودربایستی می‌زد و این عوامل باعث شده بود تا امام شخصیتی کاریزماتیک داشته باشد. امروز رسالت یاران امام این است که همان روحیه‌ای که ایشان به رزمندگان می‌داد را ایجاد کرده و حفظ کنند. انتظار این است که بتوانیم با تبعیت از مقام معظم رهبری، رهروی راه امام باشیم و استقلال و وحدت در بین مردم و مسئولین وجود داشته باشد.

انتهای پیام

نوشته سلیمی: امام (ره) به هیچ‌یک از دولت‌های غرب و شرق باج نمی‌داد اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *