Home / اخبار / رسیدگی به مشکلات طرح های صنعتی استان از اولویت های دولت است…
قیمت تور استانبول

رسیدگی به مشکلات طرح های صنعتی استان از اولویت های دولت است…

به گزارش ایرنا علیرضا نورا روز دوشنبه در سفر به خاش در حاشیه بازدید از طرح های مختلف این شهرستان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مجتمع بزرگ کشت و صنعت گوهرکوه و تمپ با مساحت کمتر از 6 هزار هکتار فرصتی ارزشمند برای رونق دادن به تولید و اشتغال است که باید بیش از این به ظرفیت های آن اهمیت داده شود.
وی تصریح کرد: این مجتمع دارای 39 حلقه چاه است که به دلیل وجود خشکسالی های اخیر و افت منابع آبی فعلا حدود 30 حلقه چاه آن فعال و بقیه از مدار خارج شده اند و تلاش داریم بخشی از مشکلات این حوزه با همکاری دستگاههای مختلف رفع شود.
وی افزود: علاوه بر پیگیری مشکلات کارگران این شرکت با توجه به ظرفیت های بالقوه باید برای رونق اقتصادی، افزایش توان تولیدی و اشتغالزایی آن نیز تلاش کرد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: کارخانه پاک شیر خاش هم از ظرفیتی برجسته برای تولید، اشتغال و سرمایه گذاری برخوردار است که هم اینک با شرایط بسیار سخت مالی مدیریت می شود و تقریبا نیمه فعال بحساب می آید.
نورا تاکید کرد: باید تلاش کنیم این واحد تولیدی به چرخه فعالیت خود مانند سابق بازگردد.
وی ادامه داد: دستورات لازم برای حل برخی مشکلات کارخانه سیمان خاش به عنوان قطب مهم تولیدی و صادراتی سیستان و بلوچستان داده شد و باعث افتخار است این واحد تولیدی و صنعتی توانسته در این شرایط دشوار کشور عملکرد مثبتی از خود بر جا گذارد.
وی گفت: کارخانه آرد خاش که به تازگی در مرحله ساخت و تجهیز قرار گرفت دارای مشکلاتی در حوزه گمرکی و ارائه تسهیلات بانکی است که دستور داده شده به این بخش از مشکلات رسیدگی شود.
حمیدالدین یوسفی فرماندار خاش از توجهات و تلاش های استاندار سیستان و بلوچستان و مجموعه معاونان و کارکنان استانداری و مدیران کل ادارات استان برای حل مشکلات مردم این شهرستان قدردانی کرد و گفت: باید از طرح های اشتغالزا حمایت و از ظرفیت منابع آبی و خاک حاصل خیز برای رونق فعالیت های تولیدی، اقتصادی و اشتغالزایی بهره گرفت.
به گزارش ایرنا مهمترین مشکلات طرح های تولیدی و اشتغالزایی در حوزه کشت و صنعت گوهرکوه، کارخانه های پاکشیر، آرد، سیمان و کشاورزی مناطق پشتکوه و ایرندگان و شهر خاش در نشستها و بازدیدهای مختلف با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و شماری از مسئولان سیستان و بلوچستان مورد بررسی قرار گرفت.
خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7310**3042

انتهای پیام /*

نوشته رسیدگی به مشکلات طرح های صنعتی استان از اولویت های دولت است… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *