Home / اخبار / رایزنی با مسئولان اطلاعات سپاه درباره همسر سید امامی
قیمت تور استانبول

رایزنی با مسئولان اطلاعات سپاه درباره همسر سید امامی


رییس فراکسیون محیط زیست با بیان اینکه بر اساس نظر کارشناسان وزارت اطلاعات، پرونده فعالان محیط زیست جاسوسی نبوده است، گفت که درباره وضعیت همسر سید امامی خواستار رسیدگی‌هایی شده‌ایم که هنوز پاسخی از مراجع مربوطه دریافت نکرده‌ایم.

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح آخرین وضعیت فعالان زندانی محیط زیست، گفت: در بحث فعالان محیط زیست اتفاق جدیدی نیفتاده است. بنده مطلبی را از قول یکی از نمایندگان درباره جلسه کمیسیون امنیت ملی مطرح کردم مبنی بر اینکه طبق اظهارات کارشناسان وزارت اطلاعات در آن جلسه، این پرونده جاسوسی نبوده است البته ممکن است یک جاسوس هم در بین آنها نفوذی باشد اما اینکه اقدامات و فعالیت‌های زیست محیطی را با هدف جاسوسی انجام داده باشند، نیست.

وی افزود: پیشنهاد ما این بوده که بر اساس عرف، مرجع مقابله با این قبیل حوادث و قضایا که منجر به اتهامات جاسوسی می‌شود، وزارت اطلاعات باشد. سپاه آنقدر کار دارد و تهدیدات هم جدی شده که باید به کار اصلی خودش بپردازد پس بهتر است این موضوع را به وزارت اطلاعات واگذار کند تا قضیه در بستر آرامی طی شود. سپاه از سر وظیفه‌شناسی و مسئولیت‌پذیری این کارها را انجام داده، سپاه تداعی مردم ایران و اسلام است، به هر صورت خودش را از بار اتهامات خارج کند.

رییس فراکسیون محیط زیست در مورد اینکه آیا قرار نیست این فراکسیون جلسه‌ای با وزیر اطلاعات بگذارد؟ گفت: با توجه به اینکه این قضیه جنبه امنیتی پیدا کرده و از حوزه سیاسی فراتر رفته و امنیتی شده، قرار نیست جلسه‌ای بگذاریم البته بحث‌های تخصصی خود را با حضور کارشناسان انجام دادیم و گزارش خیلی مفصلی تدوین کرده و به روسای قوا ارسال کردیم.

وی افزود: این فعل و انفعالات انجام شده اما از آنجا که کمیسیون امنیت ملی وارد بررسی موضوع شده و قضیه بعد امنیتی به خود گرفته و گفته‌اند می‌خواهند جلسه‌ای با حضور سپاه و اطلاعات بگذارند، ترجیح‌مان آن است که خود آنها این موضوع را دنبال کنند، ما هم در جلسات شرکت می‌کنیم.

این عضو فراکسیون امید درباره تماس خانواده‌های فعالان محیط زیست با او، گفت: خانواده‌های بازداشت شده فعالان محیط زیست به بنده تلفن می‌زنند، یا پیامک می‌دهند، بنده پیام آنها را به مسئولان اطلاعات سپاه منعکس کردم که این پیام‌ها منجر به فراهم شدن ملاقات و تسهیلاتی برای آنها شده که قدردان بودند. البته برخی از زندانیان اتهامات جاسوسی دارند که وضعیت‌شان متفاوت است.

تابش در پایان درباره اینکه آیا خانواده سید امامی فعال محیط زیست متهم به جاسوسی که در زندان خودکشی کرده است، با او درباره وضعیت همسر سید امامی تماس گرفته‌اند، گفت: پسر سید امامی دو بار به من پیام داد که آن را منعکس کردم و خواستار رسیدگی به موضوع شدم، اینکه برای همسر ایشان تسهیلاتی قائل شوند البته هنوز پاسخی در این باره نداده‌اند.

انتهای پیام

نوشته رایزنی با مسئولان اطلاعات سپاه درباره همسر سید امامی اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *