Home / اخبار / راه اندازی بنادر خشک نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است…
قیمت تور استانبول

راه اندازی بنادر خشک نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است…

به گزارش ایرنا، مجید خدابخش روز شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان افزود: باید هرچه سریع‌تر مراحل اجرایی ایجاد بندر خشک در استان را طی کرد تا این فرصت از دست نرود.
وی گفت: بنادر خشک قطعه منفصل بنادر تر بوده و یک فرصت عالی برای اشتغال‌زایی، انبارداری و لجستیک به شمار می‌رود.
وی با تاکید بر اینکه همه بخش‌ها باید در خدمت صادرات باشند، افزود: توسعه صادرات تنها راه تحقق شعار ‘حمایت از کالای ایرانی’ است.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه توسعه صادرات راهبرد اصلی استان است، گفت: این موضوع در همه بخش ها و دستگاه ها باید در اولویت قرار گیرد.
وی با قدردانی از تلاش‌های صادرکنندگان برای افزایش میزان صادرات استان، اظهار داشت: همه خدمات و منابع باید در جهت این سیاست محوری قرار گیرد و به این سمت هدایت شود.
استاندار آذربایجان شرقی توسعه خطوط ریلی را از مهم‌ترین سیاست‌های استان اعلام کرد و گفت: اگر طرح ‌های حوزه راه‌آهن عملیاتی شود فوق‌العاده برای توسعه استان تحول‌آفرین می شود.
خدابخش از اتمام ریل‌گذاری راه‌آهن میانه – بستان‌آباد خبر داد و یادآوری کرد: در آینده نزدیک اداره کل راه‌آهن به ‌عنوان دستگاه بهره‌بردار این خط را تحویل می گیرد و امید است تا هفته دولت بتوان این مسیر را برای استفاده مردم به بهره‌برداری کامل رساند.
وی با بیان اینکه در محور بستان‌آباد – تبریز پیمانکاران بطور کامل فعال هستند، گفت: برای اجرای این محور در قانون بودجه سال جاری یک هزار و 500 میلیارد رسال اعتبار پیش‌بینی شده بود که در سفر اخیر رییس جمهوری به استان اختصاص 4 هزار و 500 میلیارد ریال برای این طرح در مدت 2 سال تصویب شد.
استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: خط دوم راه‌آهن میانه – تبریز نیز در حال واگذاری به پیمانکار است و علاوه بر این برای برقی کردن این مسیر و راه‌اندازی قطار سریع‌السیر نیز بانک صنعت و معدن اعلام آمادگی کرده است.
خدابخش ادامه داد: باید تلاش کرد تا قبل از اتمام سال 98، راه‌آهن میانه – تبریز تا ایستگاه ائل‌گلی برسد و در این صورت می‌توان این خط را به خط متروی تبریز وصل کرد.
وی با اشاره به ارایه تسهیلات از محل وجوه اداره شده به‌ عنوان یارانه سود تسهیلات به واحدهای تولیدی و خدماتی، گفت: هدف از ارایه این تسهیلات، کمک به تحقق سیاستی منطقی و برنامه‌ریزی ‌شده است.
خدابخش اظهار داشت: ارایه این تسهیلات به هر طرحی در هر نقطه‌ای با اهداف آن منافات دارد؛ بنابراین لازم است موضوع در یک جلسه تخصصی با حضور دستگاه‌های مسوول بررسی شود.
8023/3071

انتهای پیام /*

نوشته راه اندازی بنادر خشک نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *