Home / اخبار / رئیس جدید سیا کارش را آغاز کرد
قیمت تور استانبول

رئیس جدید سیا کارش را آغاز کرد


رئیس جدید سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) با ادای سوگند در ساختمان مرکزی این سازمان کار خود را آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا که در این مراسم حضور داشت، گفت که اطمینان دارد جینا هاسپل، رئیس جدید سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) در سمت جدید “رهبری استثنایی” از خود نشان خواهد داد.

هاسپل ضمن تشکر از ترامپ خطاب به او گفت: شما در دوران ریاست‌جمهوری اعتماد فوق‌العاده‌ای به سیا داشتید و مردان و زنان سازمان قدر این توجه را می‌دانند.

هاسپل که به دلیل گزارش‌ها درباره نقش او در شکنجه و شیوه‌های سخت‌گیرانه بازجویی، تحت فشار بود، سرانجام توانست رأی اعتماد کنگره آمریکا را به دست آورد.

او جایگزین مایک پامپئو می‌شود که در حال حاضر وزیر امور خارجه آمریکا است.

جینا هاسپل در جریان گرفتن رأی از سنا با انتقادها و پرسش‌های سخت برخی سناتورها از هر دو حزب مواجه بود. با این حال او بدون رأی چند سناتور دموکرات نمی‌توانست رأی تایید سنا را بگیرد.

این نیروی کارکشته و قدیمی سیا بابت این هدف انتقادها قرار گرفته بود که دو دهه پیش سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا زیر نظر او در یک زندان مخفی در تایلند، بازداشت‌شدگان را شکنجه می‌کرده است.

ارک وارنر، سناتور ارشد دموکرات در کمیته اطلاعاتی سنا گفته بود، به هاسپل رأی مثبت می‌دهد چون او در جلسه با این کمیته سنا گفته هیچ‌وقت نباید از به‌اصطلاح “روش‌های پیشرفته بازجویی” استفاده می‌کرده است. وارنر گفت که هاسپل قول داده است هرگز از چنین روش‌هایی استفاده نکند؛ حتی اگر رئیس‌جمهوری آمریکا چنین بخواهد.

دونالد ترامپ چه در دوره رقابت‌های انتخاباتی و چه در دوره ریاست‌جمهوری‌ گفته بود، باید از سخت‌ترین روش‌ها برای مبارزه با تروریسم استفاده کرد.

آن‌چه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به نام “روش‌های پیشرفته بازجویی” استفاده کرده، مثلا ایجاد حالت خفگی مصنوعی با ریختن آب روی صورت زندانی، در گزارش‌های رسمی مجلس سنا شکنجه خوانده شده و با دستور رئیس‌جمهوری قبلی آمریکا ممنوع شده است.

انتهای پیام

نوشته رئیس جدید سیا کارش را آغاز کرد اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

معرفی گزینه های اقامتی در یک سفر

زمانی که عزم سفر می کنید، مهم ترین مسئله ای که پیش روی شما قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *