Home / اخبار / دستگاه ها برای جذب تسهیلات سامانه کارا تلاش کنند…
قیمت تور استانبول

دستگاه ها برای جذب تسهیلات سامانه کارا تلاش کنند…

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهمن مرادنیا عصر یکشنبه در کارگروه تخصصی اشتغال کردستان با حضور فرمانداران شهرستان های استان و روسای بانک های عامل برگزار شد، اظهار داشت: فرصت مناسبی برای رونق بخش های مختلف اقتصاد بویژه صنعت فراهم شده است و باید تمامی دستگاه ها و بانک های عامل توان خود را برای جذب تسهیلات بکار بگیرند.
وی اضافه کرد: تعداد زیادی از طرح های تصویب شده استان در دست بررسی قرار دارد و باید بررسی ها با سرعت بیشتری انجام شود و ما فرصت را از دست ندهیم.
وی افزود: در صورتی که سامانه کارا به دلیل پر شدن ظرفیت در سطح کشور بسته شود و ما نتوانیم سهم استان را از این ظرفیت بگیریم، باید را در مقابل مردم و وجدان خودمان پاسخگو باشیم.
مرادنیا گفت: مسئولان استان باید توجه کنند که دیگر استان چگونه در این طرح موفق شدند و ما نیز باید از این تجربه آنها استفاده کنیم.
مدیر سرمایه گذاری برای اشتغال فراگیر روستایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: استان های مختلف می توانند از این فرصت استفاده کرده و با طرح های اقتصادی زمینه را برای سهم بیشتری از این طرح دریافت کنند.
رامین اسدی افزود: با توجه به استقبال خوب شهروندان برای ثبت نام در سامانه کارا، پیش بینی می شود به زودی اعتبارات پروژه های تصویبی به سطح اعتبارات پیش بینی شده برسد و سامانه قطع شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان هم گفت: سامانه کارا برای کمک به اشتغال روستایی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک مرکزی تهیه شده است.
حسین فیروزی افزود:تاکنون یک هزار و 400 طرح در استان در این سامانه ثبت شده و کردستان در جایگاه سوم قرار دارد.
وی افزود: از نظر پرداخت ها نیز تاکنون 230 میلیارد ریال به طرح ها پرداخت شده و کردستان از لحاظ میزان پرداختی در جایگاه بیستم کشور قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات به طرح ها در روزهای آینده شتاب بیشتری می گیرد ابراز امیدواری کرد: هدف گذاری ما برای جذب یک هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار مرحله اول این طرح است.
سامانه ‘کارا’ براساس مصوبه اواخر خرداد 1396 ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مبنی بر ارائه تسهیلات به طرح های اشتغالزا و در راستای اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، به منظور تسهیل در فرایند ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران و کارآفرینان راه اندازی شده است.
بر این اساس همه کارآفرینان و سرمایه‌گذاران روستایی علاقمند به فعالیت و سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی و عشایری می‌توانند به سامانه ‘کارا’ به نشانی kara.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت نام کنند.
پس از ثبت نام، ابعاد طرح پیشنهادی متقاضیان به لحاظ کیفی و کمی توسط کمیته فنی کارگروه اشتغال استان مورد بررسی قرار می گیرد و پس از تایید نهایی، طرح برای تامین اعتبار به بانک معرفی می شود.
بانک های عامل منتخب نیز پس از بررسی طرح، در صورت داشتن توجیه فنی و اقتصادی طرح آن را در نوبت دریافت وام اشتغال قرار می‌دهند.
3020/

انتهای پیام /*

نوشته دستگاه ها برای جذب تسهیلات سامانه کارا تلاش کنند… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *