Home / آلانیا / دره ی ماناوگات | آلانیا
قیمت تور استانبول

دره ی ماناوگات | آلانیا

آلانیا درواقع جزوی از منطقه آنتالیا است. یعنی بعد از گذشتن از مناطق زیبای بلک و سیده در آنتالیا به شهر آلانیا می رسیم. آلانیا با سواحل وسیع و زیبای شنی، هتل ها و رستورانهای متعدد و طبیعت بکر و زیبا یکی از توریستی ترین شهرهای جنوب ترکیه است.

در شهرساحلی آلانیا اماکن مسکونی و توریستی فراوانی وجود دارند. آلانیا از شمال به رشته کوه های توروس و از جنوب به دریای مدیترانه و از شرق به قاضی پاشا و از غرب به ماناوگات و سیده منتهی می شود.آلانیا به دلیل موقعیت استراتژیکی خود که در یک شبه جزیره ی کوچک در دریای مدیترانه در پایین کوههای توروس قرار گرفته است همیشه به عنوان یک دژ محکم برای بسیاری از امپراطوری های مستقر در مدیترانه مانند بطلمیوسی و سلوکی و روم و بیزانس و امپراطوری عثمانی به شمار رفته است.آلانیا بزرگترین اهمیت سیاسی خود را در قرون وسطی تحت حکومت سلطان علاالدین کیقباد که نام شهر از اسم او گرفته شده بدست آورد.بسیاری از نقاط دیدنی و تاریخی آلانیا آثار بجا مانده از سلطان کیقباد است مانند برج قرمز و کارخانه کشتی سازی و قلعه آلانیا است.

آلانیا دارای تابستان گرم با آب و هوای معتدل مدیترانه ای و زمستان های بارانی و مرطوب است. این شهر در حوضهٔ مدیترانه ‚ منطقه نیمه گرمسیری فشار بالا که بیشتر باران آن در طول فصل زمستان می بارد و تابستان های طولانی و گرم و خشک از خود به جا می گذارد قرار دارد که باعث می شود که هیث توریسم آلانیا از شعار “جایی که خورشید لبخند می زند” برای معرفی شهر استفاده کنند.

رودخانه ماناوگات

دره ی ماناوگات یکی از جذاب ترین مکان های گردشگری است که برای دیدن از آن می توانید از تورهای داخلی استفاده کنید. قایق رانی به همراه مربیان کار آزموده از ویژگی های تفریحات این محل است. در این محل رستوران هایی روباز برای صرف غذا وجود دارد.

نوشته دره ی ماناوگات | آلانیا اولین بار در ترکی توریسم پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *