Home / اخبار / حمله فلسطینی‌ها به هیئت آمریکایی با لنگه کفش و تخم‌مرغ +تصاویر
قیمت تور استانبول

حمله فلسطینی‌ها به هیئت آمریکایی با لنگه کفش و تخم‌مرغ +تصاویر

دهها فلسطینی روز دوشنبه با پرتاب لنگه کفش و تخم مرغ به سمت هیئت آمریکایی در شهر بیت لحم واقع در جنوب کرانه باختری، اعتراض خود را به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره قدس اشغالی نشان دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروهی متشکل از ۱۵ فلسطینی در کرانه باختری با داشتن پلاکاردهایی که روی آن شعارهایی در مخالفت با سیاست آمریکا نوشته شده بود، به سمت خودروی وابسته به کنسول‌گری آمریکا در قدس تخم مرغ و لنگه کفش پرتاب کرده و از هیئت این کشور خواستند فلسطین را ترک کند.

به نقل از منابع قدس اشغالی، دهها نفر از فعالان فلسطینی با تجمع در مقابل باشگاه ارتدوکسی بیت لحم، اعتراض خود را به برگزاری مراسم کنسولگری آمریکا در قدس برای پایان دوره‌های برگزار شده برای تعدادی از فلسطینیان نشان دادند.

شرکت کنندگان در این تجمع اعتراضی تصریح کردند که برگزاری هیچ گونه برنامه‌ای از سوی نهادهای آمریکایی در داخل اراضی اشغالی فلسطین را قبول ندارند. آنها همچنین پرچم‌های فلسطین و پلاکاردهایی در دست گرفته بودند که سیاست آمریکا در قبال مساله فلسطین را محکوم می‌کردند.

آنها بر مخالفت خود با تصمیم ترامپ مبنی بر اعلام پایتختی قدس برای “اسرائیل” و انتقال سفارت آمریکا به این شهر تاکید کردند.

روی پلاکاردها نوشته شده بود، “خوشامد مباد به دولت آمریکا در فلسطین” و”ترامپ، قدس پایتخت صهیونیست نیست”، به دنبال این اقدام خودروهای هیئت آمریکا مکان را ترک کردند.

یک مقام در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به اقدام مذکور فلسطینیان آن را تلاش برای ایجاد “رعب و وحشت” خواند و آن را محکوم کرد و مدعی شد، “هیئت کنسولگری این کشور به دنبال آموزش و تبادل فرهنگی یا ملت فلسطین است”.

وی ادعا کرد، با وجودی که در این ماجرا کسی آسیبی ندید اما به وضوح معلوم بود که هدف این معترضان فلسطینی “ایجاد رعب و وحشت است”. آمریکا به کارگیری خشونت یا ایجاد رعب و حشت جهت اظهارنظر سیاسی را رد می‌کند.

پس از اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ششم دسامبر ۲۰۱۷ قدس را پایتخت اسرائیل اعلام کرد، رهبری فلسطین روابط خود را با مقامات آمریکا به حالت تعلیق درآورد.

سازمان ملل قدس شرقی را اشغالی می‌داند و نباید تا زمان حل پرونده فلسطین میان این دولت و اسرائیل از طریق مذاکره سفارتی به این شهر منتقل شود.

انتهای پیام

نوشته حمله فلسطینی‌ها به هیئت آمریکایی با لنگه کفش و تخم‌مرغ +تصاویر اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *