Home / اخبار / حمایت از بخش کشاورزی با تمرکز بر بازاریابی باشد…
قیمت تور استانبول

حمایت از بخش کشاورزی با تمرکز بر بازاریابی باشد…

به گزارش ایرنا، سید حسین سهمگین روز دوشنبه در نشست کارگروه اقتصادی در یاسوج اظهار داشت: با وجود ظرفیت های متنوع در زمینه تولید محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلات در استان اما به دلیل برخی چالش ها و کمبودها از جمله در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی ، رکود و کم رونقی بر این بخش حاکم است.
وی بخش کشاورزی را محور اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی و مصداق عینی در زمینه حمایت از کالای داخلی دانست و گفت: مسئولان این حوزه باید از هم اینک در اندیشه تامین میوه شب عید سال آینده از محل تولیدات و محصولات باغی استان باشند.
سهمگین یادآور شد: باید با برنامه ریزی و نیازسنجی صحیح زمینه افزایش صادرات محصولات این بخش و حضور در بازهار های بین الملی نیز فراهم شود.
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: میزان تولید محوصلات زراعی و باغی در این استان سالانه افزون بر 890 هزار تن است.
علیرضا رستگار افزود: افزون بر 245 هزار تن از این میزان محصولات باغی است.
سال 1396 بیش از 246 هزار تن انواع محصول باغی در باغستان‌های کهگیلویه و بویراحمد برداشت شد در حالی که میزان تولید محصولات باغی این استان در سال 1392، 188هزار تن بود.
وی بیان کرد: سطح باغستان‌های کهگیلویه و بویراحمد که در سال 1392، 39 هزار هکتار بوده هم اکنون به حدود 44 هزار هکتار افزایش یافته است.
وی بیان کرد: سیب، لیموترش، نارنگی، پرتقال، انگور و زیتون از مهمترین محصولات باغی تولید شده استان است.
میزان اراضی آبی کهگیلویه و بویراحمد 84 هزار هکتار بوده که 32 هزار هکتار از آن به سیستم آبیاری نوین مجهز شده و از این میزان 50 درصد قطره‌ای و 50 درصد بارانی است.
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان با تولید سالیانه 17 هزار تن ماهی، دارای رتبه 4 کشور در زمینه تولید ماهیان سردآبی است.
رستگار اظهار داشت: این میزان نسبت به سال 1392 سه هزار و 600 تن افزایش یافته است.
وی ابراز داشت: تعداد مزارع شیلات کهگیلویه وبویراحمد 225 فقره است که بیش از 2هزار 450 نفر در آن ها مشغول بکار هستند.
میزان سرانه مصرف ماهی در استان 6 و نیم کیلوگرم اعلام شده که در افق 1404 میزان سرانه مصرف ماهی در این استان باید به بیش از 10 کیلوگرم برسد.
وی میزان پیش بینی خرید گندم در سال زراعی جاری را با توجه به بروز خشکسالی وپراکنش نامناسب بارش ها حدود 62 هزار تن ذکر کرد و گفت: سال گذشته 166 هزارو 876 تن گندم در کهگیلویه و بویراحمد تولید بیش از 68 هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان خریداری شد.
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سرمازدگی و تگرگ در سال زراعی 1396-97 به هشت هزار و 264 هکتار از باغستان‌های این استان خسارت وارد کرد.
3016/1662

انتهای پیام /*

نوشته حمایت از بخش کشاورزی با تمرکز بر بازاریابی باشد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *