Home / اخبار / حرف های دروغین نتانیاهو سال هاست برای ایرانیان آشکار است…
قیمت تور استانبول

حرف های دروغین نتانیاهو سال هاست برای ایرانیان آشکار است…

سیدجواد ساداتی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، در واکنش به انتشار ویدئویی از سوی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره وضعیت آب ایران افزود: 20 خردادماه نتانیاهو پیرامون وضعیت آبی ایران و کمک به کشاورزان ایرانی پیام وقیحانه ای صادر کرد.
رئیس کمیته مطالعات راهبردی آب مجلس اضافه کرد: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی از کمک به ایران برای غلبه بر بحران کم آبی سخن می گوید که مشکلات زیادی را برای مردم غزه ایجاد کرده است.
ساداتی نژاد ادامه داد: امروز فلسطینیان با کمبود آب خصوصا آب آشامیدنی مواجه هستند؛ همچنین آنان با کمبود آب برای آبیاری درختان زیتون که منابع درآمدی شان محسوب می شود، مواجهند. نتانیاهو با این حساب، چطور اینقدر وقیحانه از کمک به ایران سخن می گوید.
رئیس کمیته مطالعات راهبردی آب مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نتانیاهو بیان کرده میلیون ها کودک ایرانی به دلیل مدیریت نادرست و سرقت منابع حیاتی و بی کفایتی از سوی ایران رنج می برند؛ در حالی که صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) در سال 2017 هشدار داده که کودکان غزه با مشکل آب سالم و بهداشت مواجه هستند؛ این رژیم کودک کش هیچگاه به این گزارش سازمان ملل توجه نکرده است.
وی یادآور شد: نوار غزه در حال حاضر به دلیل نبود آب شرب، با تشنگی فراگیر رو به رو است؛ به طوری که کشورهای اروپایی به فکر اختصاص اعتبار و راه حل برای تامین آب شرب آن افتاده اند.
رئیس کمیته مطالعات راهبردی آب مجلس خاطرنشان کرد: در جلسه گروه بین المللی کمک به فلسطین در اتحادیه اروپا که با حضور نمایندگان 42 کشور جهان برگزار شد، کمک 456 میلیون یورویی برای غزه و برای پروژه تاسیسات تصفیه آب اختصاص یافت.
ساداتی نژاد خطاب به نتانیاهو تاکید کرد: شما اگر ادعا می کنید به بشریت و انسانیت پایبند هستید و اینگونه پیام ها را می فرستید، مردم غزه را سیراب کن. شما آب شرب برای کودک تشنه غزه فراهم کنید، لازم نیست به فکر ایران باشید.
رئیس فراکسیون مدیریت منابع آب مجلس ادامه داد: در فلسطین اشغالی ما هیچ رود دائمی نداریم و تنها رود، رود اردن است. در سرزمین های اشغالی بعد از جنگ 1346 در مرز مشترک سوریه، اردن و رژیم صهیونیستی این آب در جریان است.
وی عنوان کرد: فلسطین اشغالی یکی از کشورهای خشک و کم آب منطقه است، در آنجا نیز بحران آب وجود دارد.
ساداتی نژاد تصریح کرد: رژیم صهیونیستی با این همه ادعا چه بر سر عراق آورده است؛ نتانیاهو که مدعی کمک به مردم ایران در زمینه آب است متاسفانه با همکاری ترکیه و زیر پا گذاشتن کنوانسیون های مختلف بین المللی، با تاسیس سدهایی بر مسیر دجله و فرات و با استفاده از آشفتگی وضعیت عراق بخش زیادی از عراق و ایران را با ریزگرد روبه رو کرده و کشاورزی عراق را نابود کرده است.

**یکی از دلایل ریزگردهای ایران و عراق رژیم صهیونیستی است
رئیس فراکسیون منابع مطالعاتی آب مجلس عنوان کرد: یکی از دلایل وجود ریزگردها در ایران و عراق سرمایه گذاری رژیم صهیونیستی در پروژه گاپ در ترکیه است.
ساداتی نژاد گفت: برای نابودی دجله و فرات، رژیم صهیونیستی و ترکیه، 14 سد بر فرات و 8 سد بر دجله و در جمع 19 نیروگاه برقابی در حال احداث دارند که بزودی تکمیل می شوند.
وی بیان داشت: ده ها شرکت اسرائیلی در پروژه گاپ شرکت دارند.
رئیس کمیته مطالعات راهبردی آب مجلس تصریح کرد: در حالی نتانیاهوی نادان به گمان خود به دنبال حل بحران زیست محیطی در ایران است که پروژه گاپ را ساماندهی می کند؛ اگر خیلی به فکر محیط زیست هستید از پروژه گاپ بیرون بکشید.
ساداتی نژاد تاکید کرد: حرف با عمل سنجیده می شود؛ اینکه بیایند و ویدئویی بسازند، تنها فریبکاری است.
نماینده مردم کاشان در مجلس اظهار داشت: اسرائیل که ادعای کمک به ایران می کند تنازعات آبی زیادی را در مرزهای خودش دارد و حقوق بسیاری از مردمان همسایه خود از جمله سوریه و اردن را نمی دهد.
وی خاطرنشان کرد: بهتر است به جای دلسوزی و فضاسازی دروغین، حقوق مربوط به همسایگان خود را در آب های سرزمینی آنها به رسمیت بشناسد و مردم کشورهای همسایه را وارد جنگ و کشتار نکند.
ساداتی نژاد تصریح کرد: این بحثی است که اسرائیل در مورد دریاچه طبریه هم دارد؛ در داخل خاک سوریه یک کمربند امنیتی با عمق 400 متر که دریاچه طبریه را در بر می گیرد ایجاد کرده تا برای همیشه این بخش را در داخل رژیم خود قرار دهد.
رئیس کمیته مطالعات راهبردی آب مجلس افزود: اسرائیل با تعهد عقب نشینی به مرز چهاردهم ژوئن 1967 چرا مخالفت کرد. به این دلیل که سیطریه خود را بر دریاچه طبریه که تامین کننده بیش از یک سوم نیازهای آبی آن است را با اشغال نگه داشته است.
ساداتی نژاد عنوان داشت: این سوال مطرح است که چرا رژیم صهیونیستی از جولان عقب نشینی نکرد؛ این بدان دلیل است که دریاچه طبریه در آن بخش قرار دارد.
وی بیان کرد: وضعیت آبی که رژیم صهیونیستی ادعا می کند برای مردم خود فراهم کرده، با آب های غصبی و تجاوز و اشغال بر روی منابع آبی دیگر کشورها است؛ لذا چنین آدمی که بلندی های جولان را نگه داشته تا منبع آبی سوریه را تصاحب کند حق ندارد اینگونه سخن بگوید.
نماینده مردم کاشان تصریح کرد: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی ادعای حمایت از مردم ایران می کند که جنگ های بسیار زیادی را به راه انداخته است.
ساداتی نژاد اضافه کرد: مردم فلسطین از سال 1967 درگیر جنگ بوده و هر روز هم مورد تعرض این رژیم غاصب هستند؛ تاکنون هزاران فلسطینی کشته شده اند؛ این در حالی است که از کاهش سطح بهداشتی و آبی رنج می برند و این باعث آوارگی و نابودی محیط زیست در این منطقه شده است.
رئیس کمیته مطالعات راهبردی آب مجلس تاکید کرد: نتانیاهو چطور جرات می کند کلمه محیط زیست را به زبان بیاورد. اسرائیل در حالی ادعای آبادانی برای ایران را دارد که در طول عمر 70 ساله خودش سابقه نداشته به کشوری برود و غیر از خرابی، جنگ و ناامنی کاری کند.
ساداتی نژاد گفت: رژیم صهیونیستی تاکنون هیچ پروژه رایگانی را در هیچ جای دنیا انجام نداده است. آن وقت چطور یک فرد متجاوز درباره حقوق آبی دیگر سرزمین ها اینگونه سخن می گوید و ادعاهای این چنینی بیان می کند.
رئیس کمیته مطالعات راهبردی آب مجلس افزود: ملت سرافراز ایران هیچ گاه این حرف های دروغین را و این ماسکی را که دشمن قدار در قالب دوست به صورت زده به رسمیت نمی شناسد و در روز قدس امسال نیز پاسخ دندان شکنی به نتانیاهو، اسرائیل و اذنابش داد.
سیام*9121*3061*1449

انتهای پیام /*

نوشته حرف های دروغین نتانیاهو سال هاست برای ایرانیان آشکار است… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *