Home / اخبار / حذف ویزا بین استان های ایلام و واسط در دستور کار است…
قیمت تور استانبول

حذف ویزا بین استان های ایلام و واسط در دستور کار است…

به گزارش ایرنا، رشید البدیری شامگاه چهارشنبه در نشست مرزی استان های ایلام و واسط عراق در مهران اظهار داشت: بیش از 60 درصد زوار عراقی و ایرانی از این مرز عبور می کند و امنیت این مرز بسیار مهم است.
وی افزود: با توجه به موقعیت پایانه های مرزی، تمهیدات رفاهی باید برای زوار در نظر بگیریم، با توجه به جایگاه مرز مهران و زرباطیه در رابطه به دنبال اجرایی کردن تفاهم نامه صورت گرفته هستیم و برخی از آنها که باید از طریق مرکز پیگیری شود انجام خواهد شد.
جانشین استاندار واسط تاکید کرد: یکی از موارد مهمی که امروز در این نشست مطرح شد، ایجاد بازارچه شهابی در استان واسط عراق و چنگوله در مهران است که نسبت به ایجاد زیرساخت های مورد نیاز آن اقدام خواهیم کرد.
البدیری افزود: یکی از مهمترین مواردی را که مد نظر قرار داده ایم توسعه راه است، باید راه دسترسی ایمن و استاندارد را تا پایانه مرزی شهابی تکمیل کنیم، هم اکنون کار شروع شده و تا اربعین به پایان می رسد.
وی یادآور شد: ایجاد این پایانه ها را به شکلی انجام دهیم که آنچه که مورد نیاز تجار است از ابتدا برای آن برنامه ریزی خواهیم کرد.
جانشین استاندار واسط عراق تصریح کرد: با توجه به نزدیکی ایلام و واسط حذف ویزا بین این دو استان برای تردد مردم یکی از مباحثی است که باید از سوی مسئولان دو کشور و دو استان در دستور کار قرار گیرد.
البدیری اظهار داشت: تقاضا داریم در ایجاد منطقه آزاد تجاری در دو طرف همکاری لازم انجام شود تا مردم 2 استان از مزایای این قضیه بهره مند شوند.
7177/6119

انتهای پیام /*

نوشته حذف ویزا بین استان های ایلام و واسط در دستور کار است… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *