Home / اخبار / تکیه بر توانمندی‌های داخلی موجب پویایی اقتصاد می‌شود
قیمت تور استانبول

تکیه بر توانمندی‌های داخلی موجب پویایی اقتصاد می‌شود


امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: با تکیه بر توانمندی‌های داخلی می‌توان اقتصاد کشور را پویا نگه داشت و از وابستگی‌های خارجی رهایی پیدا کرد، در این شرایط ما هیچ ترس و واهمه‌ای از تحریم‌های خارجی نخواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نمازجمعه شهر قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد:وظیفه همه ماست که جامعه‌ای براساس محبت و دوستی و وحدت توحیدی و ایمانی به وجود آوریم، در این مسیر گام‌های خوبی برداشته شده است اما گام‌های مانده را باید برداشته و برای ساختن جامعه‌ای که مورد رضای خدا و اولیای الهی باشد بسیج شویم تا زمینه‌ساز ظهور منجی عالم بشریت شود.

وی با اشاره به ایام وفات حضرت خدیجه(س) اذعان کرد: همه ما باید قدردان این بانوی بزرگوار باشیم که همه انسان‌ها و مسلمانان عالم مدیون از خودگذشتگی، ایثار و رسالت مداری ایشان هستند.

این خطیب نماز جمعه بیان کرد: امروز برپایی همه بناهای مسجد، دین و جماعات مدیون شخصیت حضرت خدیجه(س) است که در محضر حضرت رسول اکرم (ص) حضور داشت و با پشتیبانی مالی و معنوی خود کمک‌های شایانی به ماندگاری اسلام داشت.

وی اذعان کرد: رزمندگان شجاع ما برای حفظ دین و ولایت به میدان جنگ رفتند، امروز هم حضورشان در سوریه و جبهه مقاومت پشتیبان و دلگرم کننده برای مردم مظلوم جهان است که این موارد نمونه‌ای از جوانمردی است.

این خطیب نمازجمعه با بیان اینکه هفته کمک به مستمندان و محرومان را در پیش‌رو داریم، ابراز کرد: این ایام روز حمایت از خانواده زندانیان است که برخی از این زندانیان به دلیل جرائم غیرعمد در زندان به سر می‌برند؛ البته خیرینی هستند که خداوند به مال آنها برکت داده و کمک رسانی می‌کنند اما امروز برای رفع مشکلات این عزیزان نیازمند کمک‌های بیشتری هستند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان نظام نقشه راه ایران اسلامی را در مذاکرات مشخص کردند، عنوان کرد: رهبری همه مسائل مورد نیاز درخصوص برجام را یادآوری فرمودند، یکی از این مسائل مورد تأکید ایشان ایمان و اعتقاد به توانمندی‌های انسانی و ثروت‌های ملی برای تحکیم پایه‌های اقتصاد مقاومتی بود.

عابدینی افزود: با تکیه بر توانمندی‌های داخلی می‌توان اقتصاد کشور را پویا و از وابستگی‌های خارجی رهایی پیدا کرد، در این شرایط ما هیچ ترس و واهمه‌ای از تحریم‌های خارجی نخواهیم داشت.

امام جمعه قزوین تأکید کرد: ما باید با اقتصاد مقاومتی جا پای خود را در اقتصاد داخلی و حتی اقتصاد جهان محکم کنیم و این اقتصاد زمانی محقق می‌شود که ما قدردان نیروهای متخصص، دانشمندان و جوانان پرشور و بانشاط خود باشیم.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از تأکیدات رهبر معظم انقلاب در این دیدار این بود که باید به این باور برسیم که دشمن قابل اعتماد نیست، نباید روی حرف و قول دشمن برنامه‌ریزی کرد، دشمنان انقلاب هیچ زمانی به قول‌هایی که به ما داده‌اند عمل نکرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی هر زمانی هم که قراردادی با ایران اسلامی امضا کرده‌اند هدف‌شان پایبندی به آن نبوده است، بنابراین نباید به قول دشمن اعتماد کرد.

این خطیب نمازجمعه تصریح کرد: یکی دیگر از تذکرات رهبری این بود که بین اروپا و امریکا در ناجوانمردی، پیمان شکنی، بدعهدی و بدسابقگی فرقی وجود ندارد، حتی ناجوانمردی و بدسابقگی انگلیس و برخی کشورهای اروپایی بیشتر از امریکاست؛ بنابراین هیچ فرقی با یکدیگر ندارند.

امام جمعه قزوین ابراز کرد: در داخل باید با وحدت و پیشرفت درکنار انتقاد سازنده، علمی و استدلالی مسیر پیشرفت را ادامه دهیم و از اختلاف بپرهیزیم و عداوت خود را با دشمن حفظ می‌کنیم.

انتهای پیام

نوشته تکیه بر توانمندی‌های داخلی موجب پویایی اقتصاد می‌شود اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *