Home / اخبار / تور آذربایجان 10 اسفند 96
قیمت تور استانبول

تور آذربایجان 10 اسفند 96

تور آذربایجان 10 اسفند 96 Azarbaijan Tour March 10th

کشور آذربایجان که در قسمت های شمال غربی آسیا و ناحیه شرقی اروپا واقع شده است یکی از راه های گذرگاهی بین این دو قاره به حساب می آید، این کشور در حاشیه دریای خزر واقع شده است و پایتخت آن شهر باکو می باشد. قیمت تور آذربایجان با توجه به جاذبه های گردشگری و طبیعی آن از هزینه رو به پایین برخودار می باشد که شما می توانید این دسته تور ها را از سایت تورزپرس خریداری نمایید. تور آذربایجان از تور های کلیدی سایت می باشد که می توانید با خرید تور آذربایجان 10 اسفند 96 از این تور در کشور آذربایجان لذت ببرید. آذربایجان با کشور های ایران، روسیه، ارمنستان، ترکیه و گرجستان دارای مرز می باشد.

کشور آذربایجان به دلیل نزدیک بودن به دریای خزر از اقتصادی قوی برخوردار می باشد و به نکته ای که می توان اشاره داشت قرار گرفتن این کشور در مسیر راه ابریشم از قدیم تاکنون می باشد که سرانجام باعث تقویت اقتصاد کشور آذربایجان شده است. شهر های آذربایجان از جاذبه های متعددی برخودار می باشد که بیشترین و پر بازدید ترین جاذبه های آن در شهر باکو واقع شده است، شما می توانید با شرکت در تور زمینی کشور آذربایجان به این کشور زیبا و مدرن سفر داشته باشید.

تور آذربایجان 10 اسفند 96

کشور آذربایجان از قدمت بسیار بالایی برخودار می باشد و در مورد تاریخ پیشین این کشور می توان گفت که حدود 200 سال پیش آذربایجان جزیی از خاک کشور ایران به حساب می آمد. با توجه به گذر زمان و جنگ های بین ایران و روسیه آذربایجان توسط عهد نامه هایی بنام گلستان و ترکمنچای از ایران جدا شد و جزیی از خاک روسیه به حساب می آمد. آذربایجان از اولین کشور هایی به حساب می آید که اکثریت مردم در این کشور مسلمان می باشند و به نوعی می توان گفت که باکو که یکی از شهر های بزرگ و مهم آذربایجان به حساب می آید به عنوان پایتخت فرهنگ اسلام شناخته شده است.

علاقه مندانی که قصد سفر و خوش گذرانی در آذربایجان را دارند می توانند در تور های تفریحی آذربایجان ثبت نام کنند تا از جاذبه های این شهر لذت ببرند. مساحت کشور آذربایجان به 86,600 کیلومتر می رسد و جمعیتی برابر با 9.600.700 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. تاریخ کشور آذربایجان از دوره های مختلفی شکل گرفته است که می توان از دوره های مهمی همچون دوره اسلام، دوره پیش از تاریخ، دوره باستان، شروانشاهان، سلجوغیان و دیگر دوره های مهم آذربایجان اشاره کرد که شما می توانید در دیگر عناوین مرتبط به این مطلب مشاهده نمایید.

 

وضعیت آب و هوایی آذربایجان

آب و هوای کشور آذربایجان همانند کشور ایران در قسمت های مختلف آن متفاوت می باشد و بطوری می توان گفت که در قسمت های شمال و شرق کشور در ماه های زمستان و تابستان به ترتیب 6 درجه و 36 درجه می باشد، و اما برعکس آن در قسمت های غربی این کشور که عدمتا کوهستان ها تشکیل داده اند در فصل های زمستان و تابستان دمای این منطقه به منفی 6 درجه و 12 درجه می رسد. به نکته جالبی که می توان اشاره کرد سردترین و گرمترین منطقه در آذربایجان می باشد که در این مناطق که گاه دما به منفی 33 درجه و در بعضی از مواقع به 46 درجه بالای صفر می رسد، از همین سو دو منطقه ی اردوباد و جلفا را به عنوان سردترین و گرمترین مناطق کشور آذربایجان به حساب می آورند. شما می توانید با تور آذربایجان از آستارا به شهر های مرزی و مرکزی آذربایجان سفر داشته باشید.

وضعیت آب و هوایی آذربایجان

 

جاذبه های گردشگری کشور آذربایجان – قلعه دختر ( شهر باکو )

قلعه دختر از پربازدید ترین جاذبه های دیدنی و گردشگری در شهر باکو آذربایجان به حساب می آید که شما برای بازدید از این جاذبه تاریخی و باستانی میبایست به قسمت های قدیمی شهر و یا به نوعی که اکثرا آن را به اسم ایچری شهر صدا می زنند سفر داشته باشید. قلعه دختر یک بنای تاریخی و به جا مانده از حکومت ایرانیان در زمان های قدیم می باشد که این شهر جزیی از خاک ایران قبل از عهد نامه ها به حساب می آمد. زمان ساخت این بنا به حکومت ساسانیان باز میگردد که از ک برج بلند با ساختاری از خشت و آجر شکل گرفته است. این برجک از 6 طبقه تشکیل شده است و در سال 1964 به عنوان یک موزه افتتاح شد. قلعه دختر در سال 2000 میلادی در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

جاذبه های گردشگری کشور آذربایجان - قلعه دختر ( شهر باکو )

 

قیمت تور ارزان آذربایجان در اسفند 96 چقدر است؟

تور آذربایجان از جمله تور های ارزان قیمت سایت تورزپرس به حساب می آید که شما می توانید این دسته از تور های آذربایجان را از سایت خریداری نمایید. بطور کامل قیمت تور های آذربایجان و شهر های مختلف آن از قیمتی حدود 500 الی 700 هزار تومان شروع می شود و تا قیمتی بالا ادامه دارد. برای خرید تور ارزان آذربایجان شما می توانید از تور های زمینی این کشور استفاده نمایید و به نکته که می توان اشاره کرد تفاوت قیمت تور های هوایی، دریایی و زمینی می باشد که ارزان ترین این دسته از تور ها زمینی می باشد و شما می توانید از تور های زمینی متعدد سایت تورزپرس استفاده نمایید. با خرید تور از سایت تورزپرس می توانید سفری خوب و آسوده را تجربه کرده باشید.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *