Home / اخبار / تور آذربایجان گرجستان ارمنستان
قیمت تور استانبول

تور آذربایجان گرجستان ارمنستان

تور آذربایجان گرجستان ارمنستان Tour Azerbaijan Georgia Armenia

تور آذربایجان گرجستان ارمنستان به صورت ترکیبی در سایت تورزپرس قرار گرفته است تا عزیزانی که خواهان سفر به این سه کشور زیبا هستند بتوانند با رزرو آنلاین تور به مقصد آذربایجان گرجستان ارمنستان سفری لذت بخش را به این کشورها تجربه کنند. تور گرجستان و تور باکو  و تور ارمنستان از تورهای پرطرفدار در بین ایرانیان هستند. درباره ی باکو و قیمت تور باکو قبلا توضیحاتی را ارائه کردیم که با کلیک بر روی لینک ها می توانید مقالات مربوط به آن را مطالعه کرده و از قیمت تور مطلع شوید.

تور گرجستان

گرجستان در شرق دریای سیاه واقع شده است و از جمله دیدنی ترین و جذاب ترین نقاط دنیا به شمار می رود . در داستانهای تاریخ گرجی بیان شده است که این خطه بهترین و مرغوب ترین زمین را دارا است. افسانه های گرجی بسیاری در رابطه با این مطلب موجود است که یکی ازآنها حکایت از این دارد که هنگامی که خداوند زمین را میان مردمان جهان تقسیم می نمود ، به گرجی ها هیچ زمینی نمی رسد و هنگامی که این موضوع را متوجه می شوند نزد خداوند رفته و از خدا می خواهند که آنها را زمینی اعطا کند ولی او قبول نمی کند ، بنابراین گرجی ها خدا را به یک میهمانی دعوت می نمایند و او قبول می کند . در نتیجه خداوند از میهمانی آنها خرسند شده دستور می دهد قطعه زمینی را به آنها اعطا نمایند! این کشور از آرامش، حاصلخیزی ،اصالت و امنیت لازم برخوردار است.

گرجستان از تنوع زیبای آب و هوایی برخوردار می باشد . کوههایی که بین مرز گرجستان و روسیه واقع شده اند به مانند سدی در مقابل سرمای فوق العاده روسیه غمل می کنند  . این کشور برای ورزش اسکی بسیار مناسب است و نیز هر موقع دلتان هوس شنا کرد می توانید در ساحل شنا نمایید . دوسوم از وسعت گرجستان کوهستانی می باشد . زیبا ترین سواحل دریای سیاه هم در همین کشور واقع شده است. در منطقه آجارا گلستانی دیدنی و مشهور وجود دارد که در آن گیاهان گوناگونی از کلیه مناطق دنیا گرد آوری شده، پرورش داده می شوند . در این باغ زیبا انواع گیاهان از جمله گیاه استرالیایی و گیاه آفریقایی و آمریکایی پرورش داده می شود و این موضوع بخوبی ثابت می کند که موقعیت اقلیمی این خطه بسیار خاص و ویژه است .

تور ارمنستان

ارمنستان در قفقاز جنوبی واقع شده است که پایتخت آن ایروان می باشد . ارمنستان در واقع در قفقاز جنوبی (ماورای قفقاز) بین دریای سیاه و دریای کاسپین واقع شده است که حد فاصل بین قاره های آسیا و اروپا به شمار می رود . کشورهای همسایه ی ارمنستان به شرح زیر می باشد : در غرب با ترکیه، در شمال با گرجستان، در شرق با جمهوری آذربایجان، و در جنوب با ایران و جمهوری خود مختار نخجوان (جزئی از جمهوری آذربایجان) همجوار می باشد .

در زبان ارمنی نام محلی این کشور هایک است که در قرنهای میانه با اضافه نمودن پسوند فارسی ستان (به معنای سرزمین) به هایاستان تغییر نام پیدا نمود . این نام از اسم هایک، موسس افسانه ای ملت ارمنی و نتیجهٔ نتیجهٔ نوح پیامبر، نشات گرفته شده است که بر مبنای مطالبٔ موسی خورنی، تاریخ نویس ارمنی، در سال ۲۴۹۲ قبل از میلاد بل پادشاه بابل را مغلوب نمود و ملت ارمنی را در ناحیه ی آرارات تاسیس نمود  . ، زبان رسمی در کشور زبان ارمنی می باشد .

معبد گارنی ارمنستان

زمان تاسیس این معبد به هایک ناهابت بر می گردد که به نام گارنیک نوه نتیجه (هایک) نامیده می شود . رودخانه گارنی در 28 کیلومتری جنوب شرقی ایروان واقع شده است  و در استان کوتایک قرار دارد . این منطقه با داشتن موقعیت اب وهوایی طبیعی ویژه ، در ارمنستان ییلاق و شکارگاه مخصوص پادشاهان در قرون مختلف به شمار می رفته است .

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

ماجرای بلک فرایدی و فروش آنلاین

بلک فرایدی به عنوان یک اصطلاح نوین در فرهنگ ایرانی شناخته می شود؛ البته این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *