Home / اخبار / تغییر قیمت انواع موادغذایی در بازار پایتخت…
قیمت تور استانبول

تغییر قیمت انواع موادغذایی در بازار پایتخت…

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، بررسی ها نشان می دهد که با گذشت دو ماه از سال، قیمت برخی کالاهای اساسی تغییراتی را تجربه کرده از جمله اینکه روغن حدود 9 درصد افزایش داشته اما در مقابل برنج خارجی 15 درصد کاهش یافته است.
«محمد آقاطاهر» رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی امروز (شنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، آخرین تغییر قیمت ها در بازار برنج، روغن، شکر و کنسروجات را تشریح کرد و گفت: با توجه به اینکه ارز مواد غذایی قاچاق از بازار آزاد تامین می شود، قیمت این کالاها با توجه به نوسانات نرخ ارز در 2 ماه اخیر، بیشترین افزایش را داشته است.
وی در مورد تغییرات قیمتی در بازار برنج گفت: با توجه به اختصاص ارز 4200 تومانی به برنج وارداتی، قیمت این کالای اساسی در ماه های اخیر حدود 15 درصد کاهش یافته است.
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی، ادامه داد: به دلیل واردات انواع حبوبات، قیمت این محصولات نیز کاهشی محدود را در هفته های اخیر تجربه کرده است.
آقاطاهر افزود: تولیدکنندگان روغن، مجوز افزایش 9 درصدی را برای قیمت محصولات خود دریافت کرده اند و اکنون روغن در بازار با محاسبه همین میزان افزایش قیمت، عرضه می شود.
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در مورد قیمت شکر نیز گفت: قیمت این کالای اساسی به دلیل بالا بودن تولید و مازاد عرضه به بازار، اکنون درب کارخانجات زیر نرخ مصوب عرضه می شود.
وی گفت: قیمت کالاهای ساخته شده مانند تن ماهی، رب گوجه فرنگی و انواع کنسرجات به دلیل افزایش قیمت قوطی فلزی، حدود پنج درصد افزایش یافته است.
آقاطاهر اظهار داشت: انواع شوینده ها نیز در ماه های اخیر 15 درصد افزایش داشته است.
وی گفت: با وجود همه تغییرات قیمتی، هیچ گونه کسری در بازار مواد غذایی وجود ندارد.
نتیجه تحقیقات میدانی خبرنگار ایرنا، تغییرات قیمتی اعلام شده توسط رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی را تائید می کند.
بر اساس این گزارش، قیمت برخی محصولات خارجی از جمله نوشیدنی ها، شکلات ها و آدامس های خارجی که به صورت قاچاق وارد می شوند، افزایشی حدود 30 درصدی داشته اند.
قیمت کره حیوانی نیز که از جمله اقلام پرمصرف مواد غذایی به شمار می آید، در هفته های اخیر شاهد افزایش قیمت بوده است؛ به نوعی که کره 50 گرمی از 1800تومان به 2200 تومان افزایش یافته است.
البته برخی تولیدکنندگان موادغذایی، قیمت روی بسته بندی را حذف کرده اند که این مساله نشان دهنده تلاش آنها برای دریافت مجوز افزایش قیمت است؛ این تولیدکنندگان قیمت روی بسته بندی را ثبت نمی کنند تا به محض دریافت مجوز افزایش قیمت، بتوانند کل جنس تولید شده را به قیمت جدید عرضه کنند.
بعد از بروز نوسان های ارزی در فروردین ماه امسال، برخی از تولیدکنندگان از عرضه محصولات خود به بازار جلوگیری کردند و منتظر افزایش قیمت شدند؛ البته این مساله در صنف موادغذایی رخ نداد زیرا قیمت ها روی بسته بندی مواد غذایی حک می شود و مانند برخی کالاهای دیگر -مثلا پوشاک – نیست که قیمت آن اصطلاحا «گم» است.
اقتصام**9189**2025

انتهای پیام /*

نوشته تغییر قیمت انواع موادغذایی در بازار پایتخت… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

جمعه بازار پارکینگ پروانه، یکی از شلوغ ترین مراکز خرید در تهران

شهر بزرگ تهران پر از فروشگاه و مراکز خرید کوچک و بزرگ است که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *