Home / اخبار / تعیین تکلیف سپرده های سپرده گذاران پنج تعاونی اعتباری منحله…
قیمت تور استانبول

تعیین تکلیف سپرده های سپرده گذاران پنج تعاونی اعتباری منحله…

به گزارش روز جمعه ایرنا از بانک مرکزی جمهوری اسلامی، سپرده گذاران می توانند بر اساس برنامه زمان بندی مندرج در وب سایت بانک ها و موسسات اعتباری عامل، به همراه مدارک مورد نیاز برای احراز هویت و مستندات مربوط به منشأ وجوه سپرده‌گذاری شده در هر یک از تعاونی های مورد اشاره، به شعب منتخب، مراجعه کنند.
موسسه ثامن الحجج از تعاونی های غیرمجاز در نظام پولی کشور بود که در شهریور 94 منحل شد و بهمن ماه همان سال ساماندهی آن به بانک پارسیان منتقل شد.
همچنین کار تعیین تکلیف موسسات غیرمجاز افضل توس، وحدت و البرز ایرانیان از مرداد ماه امسال به بانک آینده، موسسه ملل و بانک تجارت واگذار شد. فرشتگان نیز به موسسه اعتباری کاسپین واگذار شد.
بر اساس مصوبه سران سه قوه، برای شناسایی کامل اموال و دارایی های موسسه های پولی غیرمجاز و اشخاص مرتبط با آنها و به منظور احقاق حقوق همه ذینفعان و مجازات متخلفان، قوه قضاییه با قاطعیت، دقت و سرعت لازم، رسیدگی به پرونده تخلفات تعاونی های منحله و مدیران و سهامداران عمده آنها را تا حصول نتیجه پیگیری می کند.
در پایان این اطلاعیه آمده است ساماندهی بازار غیر متشکل پولی و برخورد با نهادهای پولی غیرمجاز، به عنوان یکی از ماموریت های مهم بانک مرکزی در دولت های یازدهم و دوازدهم برای ایجاد سلامت و ثبات مالی در شبکه بانکی کشور ذیل سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی و با هدف بهبود فضای کسب و کار، پیگیری شده و با همراهی و همکاری ارزشمند هر سه قوه، همچنان با قاطعیت ادامه خواهد یافت.
همچنین «مسعود پزشکیان» نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دوم خردادماه امسال در تشریح نشست نمایندگان سران سه قوه برای پیگیری مشکلات موسسات مالی و اعتباری از آغاز پرداخت مطالبات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری تا سقف یک میلیارد تومان از هفته آتی خبر داد و گفت که تمامی سپرده ها حداکثر تا یک ماه پرداخت می شود.
اقتصام**9132**1440

انتهای پیام /*

نوشته تعیین تکلیف سپرده های سپرده گذاران پنج تعاونی اعتباری منحله… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *