Home / روسیه / (تصاویر) ظریف در هند
تور ارزان استانبول

(تصاویر) ظریف در هند

وزیر امور خارجه کشورمان در سفر به هند ابتدا با نیتین گادکاری, وزیر راه و حمل و نقل هند دیدار کرد.

به گزارش فرارو، در این دیدار دو طرف علاوه بر تاکید بر گسترش روابط دو جانبه بر بهبود روابط اقتصادی بویژه در حوزه حمل و نقل، کشتیرانی و توسعه بندر چابهار گفتگو کردند.

گادکاری گفت: دیدار خوبی داشتیم در خصوص بندر چابهار تسهیلات مالی آماده است همچنین دولت هند به بانک ایرانی مجوز داده تا شعبه ای را در بمبئی تاسیس کند.

ظریف نیز درخصوص این دیدار گفت: در حال حاضر دو پروژه پتروشیمی و یک کارخانه فولاد در دست احداث است که انتظار می رود طی دو سال آینده عملیاتی شود.

وزیر خارجه ایران در پاسخ به سوالی درباره سازوکار مالی SPV گفت: اروپایی ها تلاش کرده اند اما نتوانسته اند در حد انتظار ما پیشرفت کنند.

وی افزود: ما به همکاری با اروپا درباره SPV ادامه می دهیم اما منتظر اروپا نمی مانیم و برای تامین منافع مردمان با شرکای سنتی خودمان مثل چین، هند و روسیه رایزنی می کنیم.

ظریف در ادامه در جمع نخبگان و اندیشمندان هندی حضور یافت. وزیر خارجه سپس به نشست مشترک اقتصادی ایران و هند رفت. جلسه ای سه ساعته با حضور فعالان اقتصادی هندی و ایرانی.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر به هند با سوشما سوارج وزیر خارجه این کشور دیدار کرد. محمد جواد ظریف در حاشیه نشست بین المللی رایسینا با سوشما سوارج همتای هندی خود دیدار و گفت و گو کرد.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

 

قیمت تور روسیه

About kiyomars

Check Also

صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظم انقلاب:‌دستگاه‌های مسئول، حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را با جدیت دنبال کنند، نمایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *