Home / روسیه / تصاویری رنگی شده؛ از ملکه‌های قدرتمند تاریخ تا کشتار پاریس
تور ارزان استانبول

تصاویری رنگی شده؛ از ملکه‌های قدرتمند تاریخ تا کشتار پاریس

تصاویری رنگی شده؛ از ملکه‌های قدرتمند تاریخ تا کشتار پاریس

فرارو- عکس های جالبی که برخی از آنها شخصیت های مشهور تاریخ را نشان می دهد برای اولین بار در قالب عکس رنگی منتشر شد.

به گزارش فرارو، این تصاویر که قدمت آنها به سال ۱۸۵۰ تا ۱۹۶۰ میلادی می رسد در یک کتاب با نام رنگ زمان: تاریخ جدید جهان منتشر شده است.

از جمله عکس های مورد توجه در این کتاب می توان به ملکه ویکتوریا ملکه پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند، گریگوری راسپوتین راهب ماجراجو و سیاستمدار روسی، لیلی‌اوکالانی آخرین ملکه پادشاهی هاوایی از دودما کالاکائوآ و همچنین تزی شیءلکه قدرتمند و پرنفوذ دودمان چینگ اشاره کرد.

عکسی از اجساد دهها مرد در تابوت که در سال ۱۸۷۱ کشته شده اند از دیگر عکس های رنگی شده این کتاب است.

گریگوری افیمویچ راسپوتین  راهب ماجراجو و سیاست‌مدار روسی است. وی قدرت و نفوذ عجیبی در نیکلای دوم (آخرین تزار امپراتوری روسیه) و همسر او الکساندرا فئودوروونا (تزارینای روسیه) داشت و در اغلب کارهای درباری دخالت می‌کرد. چگونگی مرگ او همچنان در هاله‌ای از ابهام است. 

(تصاویر)

ملکه ویکتوریا از ۲۰ ژوئن ۱۸۳۷ تا پایان عمر، ملکه پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند بود. ویکتوریا، ۶۳ سال و ۷ ماه و ۲ روز بر امپراتوری بریتانیا سلطنت کرد. وی از لحاظ طول دوره زمامداری، پس از نوه پسری‌اش، الیزابت دوم، در تمام تاریخِ بریتانیا دومین طولانی‌ترین دورهٔ سلطنت را داراست.دوره حکومت او با گسترش عظیم امپراتوری بریتانیا همراه بود.

(تصاویر)

تزی شی یا تزو شی ملکه قدرتمند و پرنفوذ دودمان چینگ بود که ۴۷ سال از سال ۱۸۶۱ تا زمان مرگ در سال ۱۹۰۸ در عمل حکمران چین بود. او در ابتدا و دوران جوانی به عنوان صیغه امپراتور شیان‌فنگ به دربار راه یافت. تزوشی بتدریج در حرم رشد کرد و فرزندی را به دنیا آورد که بعد از مرگ شیان‌فنگ، تونگ‌ژی امپراتور چین شد. با مرگ او سلسله چینگ بعد از چند سال برچیده شد. 

(تصاویر)

لیلی‌اوکالانی آخرین ملکه پادشاهی هاوایی از دودمان کالاکائوآ بود. وی پس از برادرش دیوید کالاکائوآ که وارثی نداشت به سلطنت رسید.

(تصاویر)

قربانیان قتل عام جنگ داخلی فرانسه در سال ۱۸۷۱

(تصاویر)

نمایی از مجسمه های دوران فرعون در کریستال پالاس برای میزبانی از نمایشگاه بزرگ سال ۱۸۵۱

تصاویری رنگی شده؛ از ملکه‌های قدرتمند تاریخ تا کشتار پاریسبردگان کارگر یهودی در اردوگاه مرگ بوخن‌والد در نزدیکی ینا در آلمان، در تاریخ ۱۶ آوریل ۱۹۴۵٫ الی ویزل برنده جایزه صلح نوبل در تصویر دیده می‌شود.

تصاویری رنگی شده؛ از ملکه‌های قدرتمند تاریخ تا کشتار پاریسآزمایش اتمی آمریکا در ۲۵ جولای ۱۹۴۶

قیمت تور روسیه

About kiyomars

Check Also

صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظم انقلاب:‌دستگاه‌های مسئول، حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را با جدیت دنبال کنند، نمایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *