Home / اخبار / تشریح انتظارات تهران از اروپایی‌ها در ارتباط با تجارت با ایران
قیمت تور استانبول

تشریح انتظارات تهران از اروپایی‌ها در ارتباط با تجارت با ایران


سید عباس عراقچی در خصوص تضمین‌هایی که اروپایی‌ها باید برای ادامه فعالیت برجام به کشورمان ارائه کنند، گفت: با توجه به اینکه زمان زیادی از آغاز مذاکرات نمی‌گذرد، هم اکنون در حال بررسی تضمین‌های عملی، حقوقی، سیاسی هستیم که اروپایی‌ها باید ارائه کنند و در این رابطه ایده های زیادی وجود دارد.

 به گزارش ایسنا، معاون سیاسی وزیر امورخارجه  در خصوص مطالب منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر اینکه دولت خروج آمریکا از برجام را پیش بینی می‌کرد از این رو برای مذاکره با اروپایی‌ها از رهبر انقلاب اذن دریافت کرده است، اظهار کرد: به طور کلی باید گفت دیپلمات‌ها بدون دستورالعمل هیچ کاری انجام نمی‌دهد و با توجه به اینکه مامور کشورشان محسوب می‌شوند در چارچوب دستوالعمل ذکر شده حرکت می کنند.

وی در واکنش به اظهارات چند وقت پیش رییس جمهور فرانسه مبنی بر اینکه نمی‌توان شرکت‌ها را ملزم به تجارت با ایران کرد و نمی‌خواهند جنگ تجاری استراتژیک با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای راه بیندازند، ادامه داد: این مهم یکی از مشکلاتی است که در مذاکرات باید شفاف شود؛ طبیعی است نه فرانسه و حتی کشورمان نمی‌تواند بخش خصوص را مجبور به کاری کند اما می‌تواند فضا و شرایطی را فراهم کند که بخش خصوصی با حمایت ها ترغیب به فعالیت شود.

عراقچی گفت: از اروپایی‌ها انتظار داریم فضایی را فراهم کنند که کمپانی‌هایشان تحت حمایت دولت‌هایشان با ایران فعالیت کنند.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده کشورمان تصریح کرد: خواهان این امر هستیم در چند هفته‌ای که رییس جمهور گفتند مذاکرات به اتمام برسد.

انتهای پیام

نوشته تشریح انتظارات تهران از اروپایی‌ها در ارتباط با تجارت با ایران اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *