Home / اخبار / تردد ناوگان فرسوده حمل و نقل مواد خطرناک پایش شود…
قیمت تور استانبول

تردد ناوگان فرسوده حمل و نقل مواد خطرناک پایش شود…

به گزارش ایرنا جعفر شهامت روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان با تاکید بر پیشگیری از حوادث ناشی از واژگونی تانکر های حامل مواد خطرناک افزود: 18 تا 20 درصد کالاهایی که در جاده ها جا به جا می شوند مواد خطرناک هستند.
وی ادامه داد: از آنجایی تانکر های حمل مواد خطرناک مبدا و مقصد های پراکنده برای تخلیه و بارگیری دارند تردد این وسایط نقلیه باید شرایط خاص داشته باشد.
وی خواستار ارایه چک لیست ها و عملکرد شرکت های حمل بار به خصوص در زمینه مواد خطرناک شد و گفت: باید نظارت های ویژه برای تردد این تانکرها بویژه در طرح های خاص ترافیک لحاظ شود.
شهامت با اشاره به بررسی تانکر واژگون شده در محور قزوین – زنجان اظهار داشت: اردیبهشت ماه امسال تانکر حامل اسید سولفوریک 98 درصد از شهرک صنعتی فردوس به سمت زنجان حرکت کرده و در کیلومتر 91 اتوبان زنجان – قزوین به خاطر خواب آلودگی راننده به سمت راست منحرف و یکی از محورهای کشنده آن جدا که منجر به پخش شدن اسید در کناره آزاد راه می شود.
وی با بیان اینکه 12 تخلف برای این تانکر ثبت شده است افزود: نصب نکردن نشانه و علایم ، همراه نداشتن گواهی تایید صلاحیت تانکر، درج نکردن اطلاعات بر بدنه بارگیر تانک، عدم اطلاع رسانی متصدی حمل به سازمان های امدادی در زمان پخش مواد و نصب نکردن مثلث نارنجی در قسمت عقب از جمله این تحلفات است.
وی ادامه داد: فرسودگی وسیله نقلیه، به همراه نداشتن اظهارنامه حمل، نداشتن صلاحیت سنی راننده، تخلف مدیر فنی شرکت در خصوص ساییدگی لاستیک، نداشتن چک لیست، عدم استفاده از راننده دوم و نداشتن وسایل ضروری از دیگر تخلف های ابلاغ شده در این حادثه است که پس از دفاع شرکت باربری در کمیسیون رسیدگی به تخلفات رای صادر می شود.
وی با بیان اینکه بیشترین نگرانی در خراسان جنوبی تصادف کامیون است اظهار داشت: برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی آموزش لازم به تمام رانندگان ارایه می شود و در صورتی که راننده ای موفق به دریافت این آموزش ها نشود کارت هوشمند دریافت نمی کند.

** مردم نباید به خاطر عبور یک ماده خطرناک دچار مشکل شوند
معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی نیز در این جلسه بر فعال شدن کارگروه های مدیریت بحران تاکید کرد و گفت: 14 کارگروه زیر ستاد مدیریت بحران استان وجود دارد که یکی از آن ها کارگروه حمل مواد خطرناک است و انتظار می رود تا تیر ماه امسال این کارگروه ها با سناریوی تعریف شده دستگاه های اجرایی فعال شوند.
سید مجتبی علوی مقدم به وضع ترانزیتی جاده های استان اشاره کرد و افزود: مردم نباید به خاطر عبور یک ماده خطرناک دچار مشکل شوند.
تعیین تکلیف مکان موقت برای پلیس راه شهرستان زیرکوه تا 15 روز آینده، ایجاد مجتمع بین راهی در روستای نایبند طبس، اصلاح ورودی انبارهای شرکت نفت خراسان جنوبی در محور بیرجند- قاین از جمله مصوبات این کمیسیون بود.
* 9766 * 6054

انتهای پیام /*

نوشته تردد ناوگان فرسوده حمل و نقل مواد خطرناک پایش شود… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

جمعه بازار پارکینگ پروانه، یکی از شلوغ ترین مراکز خرید در تهران

شهر بزرگ تهران پر از فروشگاه و مراکز خرید کوچک و بزرگ است که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *