Home / اخبار / تدوین گزارشی درباره اثر تحریم‌ها بر دخل و خرج شهرداری تهران
قیمت تور استانبول

تدوین گزارشی درباره اثر تحریم‌ها بر دخل و خرج شهرداری تهران


معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از تدوین گزارشی درباره اثر تحریم‌ها بر اداره شهر خبر داد.

به گزارش ایسنا، حجت‌اله میرزایی با اشاره به تدوین گزارشی درباره اثر تحریم‌ها بر اداره شهر اظهار کرد: زمانی که این گزارش تکمیل و آماده شد، باید به فکر تدارک و پیش‌بینی راه‌های جبران باشیم. بخشی از پیش‌بینی این است که بودجه شهرداری احتمالا باید منضبط تر و درون‌گرا تر باشد و نکته بعدی این است که درباره نیازهای اجتناب ناپذیر هم باید روش‌ها و راه های جایگزین را شناسایی کنیم.

وی با اشاره به تاثیر متغیرهای بین‌المللی مانند تحریم‌ها بر نحوه اداره شهر، یادآور شد: در گزارشی که درباره خروج آمریکا از برجام مورد سنجش قرار داده ایم، تاکید شده که این رخداد حتما بر درآمدها و هزینه‌های شهرداری تاثیرگذار خواهد بود.

به گفته وی؛ تهران سرپل ارتباطی ایران با سطح بین‌المللی است و به طور حتم از این نوسانات تاثیر زیادی می پذیرد. البته قدرت مقاومت و تاب آوری تهران در مقابل تغییرات از سایر شهرها بیشتر است، اما از آن طرف بیشترین تاثیر را از تحولات بین المللی خواهد گرفت.

وی تاثیر تحریم‌ها بر اداره شهر تهران را بر متغیرهای اقتصادی و متغیرهای سیاسی و اجتماعی مربوط به تهران عنوان کرد و گفت: خروج آمریکا از برجام و به جریان افتادن دوباره تحریم‌ها بر مراوداتی که شهرداران یا مقامات سیاسی خارجی با تهران انجام دادند، اثرگذار است. در واقع حتی در دیپلماسی شهری و استفاده از دستاوردها و دیدگاه‌های صاحب نظران بین‌المللی  تاثیراتی خواهد داشت.

وی درباره آثار اقتصادی تحریم‌ها بر شهر تهران هم بیان کرد: به طور قطع محدودیت‌هایی برای تامین مالی شهرداری یا دسترسی به تجهیزات مورد نیاز در حوزه مدیریت بحران، ایمنی شهری، تجهیزات حمل و نقل و ترافیک و تجهیزات مربوط به ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد می‌شود.

براساس گزارش شهرنوشت، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که حضور بخش خصوصی به عنوان واسط میان شهرداری و شرکت‌های خارجی تاثیری در تحریم‌ها دارد یا خیر، گفت: زمانی که تحریم‌ها ایجاد می‌شود شرکت‌های خصوصی یا بخش عمومی به یک اندازه اثرپذیر هستند. البته در گذشته هم راه‌های دور زدن یا راه‌های غیررسمی وجود داشته است اما باعث افزایش هزینه‌های آشکار و غیرآشکار این فعالیت‌ها می‌شد، این فعالیت‌ها برای دور زدن تحریم‌ها در بسیاری از موارد به دلیل پنهان بودن، فسادآلود است و به مراتب هزینه ای بالاتر دارد.

انتهای پیام

نوشته تدوین گزارشی درباره اثر تحریم‌ها بر دخل و خرج شهرداری تهران اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *