Home / اخبار / تدوین سند گردشگری تهران در دستور کار قرار گرفت
قیمت تور استانبول

تدوین سند گردشگری تهران در دستور کار قرار گرفت

تدوین سند گردشگری تهران

صنعت گردشگری کشور ما، همچنان طرح یا سند و همچنین برنامه جامعی برای توسعه گردشگری ندارد. در سال ۱۳۹۶ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وعده داد تا طرح اولیه سند جامع گردشگری را که در سال ۹۴ اجرایی نشده بود اصلاح و بازنگری نماید اما این اتفاق رخ نداد. در دوره مدیریت جدید این سازمان قرار بر این شد سند جامع گردشگری را تا پایان سال ۹۶ به مجلس تحویل داده اما این موضوع نیز در مدت مذکور محقق نشد. اما اکنون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصمیم گرفته تا سند جامع گردشگری را با حمایت مالی و مشورتی سازمان جهانی جهانگردی بر اساس نیازها و شرایط رو باز طراحی کند. نکته مهم اینجاست که پایه گذار نخست این سند نیز همین سازمان بین المللی بوده است اما به دلیل تغییر در مدیریت های سازمان میراث فرهنگی، طرح آن هرگز به مرحله اجرایی وارد نشده است. با الی گشت همراه شوید تا در مورد تدوین سند گردشگری تهران بیشتر بدانیم.

مطالب مرتبط:
مالزی وارد گردشگری زیبایی شد
آداب و رسوم سال نو در کشورهای مختلف دنیا
ایران در صدر کشورهای ارزان قیمت برای سفر در سال ۲۰۱۹

با توجه به اینکه سازمان جهانی جهانگردی برای بروزرسانی سند جامع گردشگری ایران اعلام آمادگی کرده است بنابراین در ششمین جلسه شورای راهبردی گردشگری شهرداری تهران برای تهیه سند گردشگری این شهر نیز تصمیم گرفته شد. دلاور بزرگ‌نیا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، با اشاره به ایجاد طرح جامع گردشگری برای ایران، افزود: بر اساس این طرح می‌توان یک سند راهبردی برای گردشگری شهر تهران تعریف کرد. ابوالحسنی، قائم مقام حوزه معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و عضو شورای راهبردی گردشگری تهران، به ضرورت تدوین سند گردشگری تهران اشاره نموده و تایید کرد که می بایست به تاثیر قوانین سطح بالای سازمان ‌های متولی گردشگری در تهیه و تدوین این سند راهبردی جامع گردشگری در شهرداری تهران تاکید کرد.

اسماعیل قادری، استاد دانشگاه نیز بر توسعه صنعت گردشگری به عنوان یک بخش اقتصادی مهم و تاثیر‌گذار تاکید کرده و اضافه نمود: شهرداری تهران می بایست زمینه را برای به منظور رشد و توسعه ساختار بخش خصوصی در جهت توسعه گردشگری شهر فراهم کند. از طرف دیگر فریدون عموزاده خلیلی، مشاور امور کودکان و نوجوانان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی، نیز گفت: در بحث گردشگری، لذت بردن از سفر موضوعی ضروری بوده که بر اساس آن می‌توان رویکردی هدفمند را برای همه رده‌های سنی در نظر گرفت. محیط طباطبایی، رییس ایکوم ایران، گردشگری را به معنای درک مفاهیم انسانی از یکدیگر که به شناخت و صلح به عنوان یک ارزش اصلی منجر می‌شود دانسته و بر اهمیت تدوین و اجرای استراتژی صنعت گردشگری تاکید کرد.

در این خصوص همچنین محسن امامی، قائم مقام سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور، اعلام نمود: هر پروژه‌ای که در تهران اجرا می شود باید به گونه ای با گردشگری پیوست داشته تا پروژه ‌ها به سمت حوزه گردشگری تمایل پیدا کنند. از طرف دیگر مهدی یحیی‌پور، مشاور عالی ستاد گردشگری گفت: با تغییری که در نگاه و رویکرد مدیران شهری ایجاد شده است انتظار می‌رود جایگاه ستاد گردشگری در سطحی مناسبی به دیگر ارگان‌ های شهرداری نیز معرفی گردد. از طرف دیگر جبرئیل نوکنده، مدیرکل موزه ملی ایران، با بیان اینکه شهروندان یک شهر نسبت به هویت شهر خود بی‌تفاوت‌ شده اند، اعلام نمود: با آسیب ‌شناسی و تهیه سند گردشگری تهران می‌توان گامی موثر در جهت تقویت صنعت گردشگری شهر گذاشت.

نرگس شجاعی، یکی دیگر از اعضای شورای راهبردی گردشگری، ادامه داد: وظیفه شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری تسهیل‌کردن این صنعت بوده که بر اساس آن باید زیر ساخت‌ها را برای رونق گرفتن گردشگری آماده کرد. مهرشاد کاظمی، معاون امور فرهنگی و رسانه ای ارشاد تهران، گفت: برای تصویب یک برنامه جامع باید فعالیت‌های دانشگاه‌ها و ارگان‌های دیگر نیز بررسی شود و بر اساس آن به ایجاد زیر ساخت‌های گردشگری در شهر تهران پرداخت. در پایان حسن خلیل‌آبادی، عضو شورای اسلامی شهر تهران ری و تجریش، اظهار کرد: در برنامه سوم توسعه شهر تهران هدف ما تبدیل تهران به مقصد گردشگری است ولی قبل از آن توسعه فرهنگ گردشگری مد نظر است.

نوشته تدوین سند گردشگری تهران در دستور کار قرار گرفت اولین بار در تور لحظه آخری|تور دقیقه ی 90|تور آفردار|تور تخفیف دار. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *