Home / اخبار / تداوم اجرای طرح”حمایت مالی از زوجین نابارور” در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی اردبیل
قیمت تور استانبول

تداوم اجرای طرح”حمایت مالی از زوجین نابارور” در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی اردبیل


در راستای اجرای طرح تحول سلامت، خدمات مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل با تخفیف مصوب از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زوج‌های نابارور ارائه می‌شود.

به گزارش ایسنا، رئیس جهادددانشگاهی واحد استان اردبیل در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: متاسفانه بسیاری از زوج‌های نابارور به دلیل مشکل مالی نمی‌توانند اقدام به درمان کنند ولی دستورالعمل ابلاغی “حمایت مالی از زوجین نابارور” فرصت خوبی برای رفع مشکل این زوج‌ها جهت فرزندآوری فراهم می‌کند. 

  

مهران اوچی اردبیلی با اشاره به اینکه در سال گذشته 355 زوج و در دو ماه اول سالجاری 25 زوج مراجعه کننده به این مرکز از مزایا و تسهیلات این طرح بهره مند شده‌اند اظهارکرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت، روشهای درمانی میکرواینجکشن(ICSI)، تلقیح آزمایشگاهی(IVF)، انتقال جنین‌های فریز شده و تلقیح داخل رحمی (IUI) تا سقف 85 درصد از تخفیف برخوردار می‌شوند. 

  

وی با بیان اینکه این برنامه حمایتی 85 درصد هزینه‌های تشخیصی – درمانی ناباروری را پوشش می‌دهد خاطرنشان کرد: مطابق این دستورالعمل، زوج‌های نابارور به شرط داشتن ناباروری اولیه، سن زوجه کمتر از 42 سال و داشتن تابعیت ایرانی حداقل یکی از زوجین، می‌توانند یک بار در سال از این طرح بهره‌مند شوند. 

  

رئیس جهادددانشگاهی واحد استان اردبیل از تولد بیش از 400 نوزاد در مرکزدرمان ناباروری قفقاز با بهره گیری از روش‌های جدید و نوین درمانی خبر داد و اضافه کرد: در راستای این بخشنامه و بر اساس قرارداد منعقده بین دانشگاه علوم پزشکی استان و مرکز درمان ناباروری قفقاز، این مرکز آماده ارائه بهترین و جدیدترین خدمات درمانی به زوجین نابارور است. 

اوچی اردبیلی، افزایش نرخ رشد جمعیت، برقراری دسترسی عادلانه به خدمات درمان ناباروری، کاهش پرداخت هزینه از جیب مردم برای درمان ناباروری و بهبود کیفیت ارائه خدمت را از اهداف کلی این طرح عنوان کرد. 

انتهای پیام

نوشته تداوم اجرای طرح”حمایت مالی از زوجین نابارور” در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی اردبیل اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

روز جهانی اقیانوس ها

هر ساله شاهد برگزاری صدها بزرگداشت و روز جهانی هستیم که در هر یک از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *