Home / اخبار / تجمیع خرده مالک ها راه نجات کشاورزی قزوین است…
قیمت تور استانبول

تجمیع خرده مالک ها راه نجات کشاورزی قزوین است…

به گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز یکشنبه در نشست ستاد احیای دشت قزوین با اشاره به ضرورت یکپارچه سازی اراضی کشاورزی، افزود:اجرای این مهم به کار جدی نیازمند است و در صورت تحقق به سود کشاورزان استان خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: امروزه مشکل اصلی کشاورزی استان خرده مالکی است که مانع اجرای طرح های کلان کشاورزی و همچنین صرفه جویی درمنابع آبی و اعتباری می شود.
زاهدی افزود: باید ساختار های جدید کشاورزی را با توجه به وضعیت امروز و اقلیم منطقه پیگیری کنیم و با انسداد چاه های غیرمجاز و نصب کنتورها مصرف آب را کنترل کنیم.
وی همچنین اظهار داشت: باید کشاورزانی که در گذشته حقابه کشاورزی داشته اند ولی هم اکنون به کشاورزی نمی پردازند را شناسایی کرده و برای تعیین تکلیف حقابه آنها اقدام نماییم.
استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: هدف از تشکیل این ستاد احیای دشت قزوین به عنوان یک سرمایه طبیعی برای منطقه و کشور است تا با احیای آن کشاورزی بهینه ، محیط زیست سالم و بیابان زادیی در منطقه اجرایی شود.
زاهدی اضافه کرد: باید از کشاورزی معیشتی عبور کرده و با توسعه مکانیزاسیون این بخش آنرا به یک مقوله پررنگ اقتصادی تبدیل کنیم.
استاندار قزوین گفت: امروزه دیگر نمی توان با روش های سنتی در بخش کشاورزی، زندگی مردم را تامین کرد و باید به کشاورزی به عنوان موتور محرک اقتصادی توجه و تمرکز داشت.
وی افزود:خوشبختانه برای احیای دشت قزوین تجربه و مطالعاتی از گذشته وجود دارد که می توان از آنها برای نیل به هدف خود بهره برداری کرد و حتی می توان برای احیای سازمان ها و بخش های مفید گذشته در این زمینه اقدام کرد.
زاهدیادامه داد: تغییر اقلیم و خشکسالی های اخیر نقش موثری در نابودی دشت ها و طبیعت داشته است و چاره ای نداریم که خود را با شرایط جدید سازگار کنیم.
استاندار قزوین گفت:متاسفانه مدیریت ناصحیح دهه های گذشته نیز موجب شده است بخش زیادی از منابع آبی و کشاورزی استان به صورت بهینه مصرف نشود که امیدواریم با اقدام موثر بخش ترویج سازمان جهادی کشاورزی شاهد آگاه سازی کشاورزان در خصوص تغییر الگوی کشت و مصرف بهینه باشیم.
دشت قزوین 440 هزار هکتار وسعت داشته و هم اکنون بخش قابل توجهی از آن در معرض بیابانی شدن قرار دارد.
6101*3013

انتهای پیام /*

نوشته تجمیع خرده مالک ها راه نجات کشاورزی قزوین است… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *