Home / اخبار / بیش از یک میلیون لارو ماهی در استخرهای زهک رها سازی شد…
قیمت تور استانبول

بیش از یک میلیون لارو ماهی در استخرهای زهک رها سازی شد…

عیسی شاهرودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد لارو ماهی به منظور وزن رسانی با هدف تغییر رویکرد و فعال کردن بخش خصوصی در تامین بچه ماهی زهک میان پرورش دهندگان این شهرستان توزیع شد.
وی بیان کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر هر کشاورز سیستانی می تواند با حفر یک حلقه چاهک صاحب یک باب استخر بتنی و یا خاکی شود.
وی ادامه داد: شیلات آمادگی های لازم جهت ساخت استخر پرورش ماهی برای کشاورزان منطقه را به طور مشارکتی دارد.
رئیس اداره شیلات زهک گفت: کشاورزان سیستانی در کنار کار پرورش ماهی می توانند به کشاورزی و باغداری نیز مشغول باشند.
شاهرودی اظهار داشت: 17 هزار و 500 قطعه بچه ماهی گرمابی از ابتدای اردیبهشت تاکنون در استخرهای دومنظوره بتنی و خاکی زهک رها سازی شده و این روند همچنان ادامه دارد.
وی بیان کرد: این تعداد بچه ماهی در 44 باب استخر بتنی و خاکی شهرستان زهک رها سازی شده است.
وی ادامه داد: معمولا پنج گونه ماهی کپور معمولی، آمور(شیر ماهی )، فیتوفاگ، شیزوتراکس و بیگهد در استخرهای پرورش ماهی در این منطقه پرورش داده می شوند.
شاهرودی گفت: برای جبران خسارات وارده از تلفات ماهی، شیلات به تمام پرورش دهندگان ماهی توصیه می کند استخرهای پرورشی خود را بیمه کنند.
به گزارش ایرنا منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان و همسایگی کشور افغانستان واقع شده است.
سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای 2 اداره کل شیلات در شمال و جنوب استان است که اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آبهای دریای عمان فعال هستند.
شهر زهک مرکز شهرستان زهک در 220 کیلومتری شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده و یکی از شهرستان های پنجگانه سیستان است.
3213**6081

انتهای پیام /*

نوشته بیش از یک میلیون لارو ماهی در استخرهای زهک رها سازی شد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *