Home / اخبار / بوشهر در تدوین استانداردهای ملی چهارم شد…
قیمت تور استانبول

بوشهر در تدوین استانداردهای ملی چهارم شد…

به گزارش ایرنا، محمدرحیم بهره‌مند روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در سال گذشته از بین 2 هزار و 416 پیشنهاد تدوین استاندارد، در نهایت 104 فقره استاندارد ملی توسط کارشناسان این استان تدوین شد که این رقم در تاریخ استاندارد بوشهر بی‌سابقه است.
وی اضافه کرد: از ابتدا آغاز به کار استاندارد در استان بوشهر تا سال 1391 جمع کل تدوین‌ها 139 عنوان بود اما در پنج سال اخیر و با تقویت توان علمی این استان، تاکنون 450 فقره استاندارد تدوین شده است.
بهره مند ادامه داد: برنامه مصوب شده برای تدوین استانداردهای ملی توسط این اداره کل در سال گذشته، 60 فقره است که نسبت به شمار تدوین های مصوب شده، 174 درصد رشد داشته است که این باعث شد تا از نظر درصد تحقق نیز اداره کل استاندارد استان بوشهر رتبه نخست کشور را کسب کند.
بهره‌مند اظهار داشت: این استانداردها بطور غالب در حوزه‌های برق و الکترونیک، فرآورده‌ها و تجهیزات نفتی، فناوری ارتباطات، خودرو و نیرومحرکه، چرم، پوست و پایپوش، مهندسی ساختمان، مصالح و فرآورده‌های ساختمانی تدوین شده است.
مدیرکل استاندارد استان بوشهر به افزایش توان بخش خصوصی استان بوشهر در زمینه تدوین استانداردهای ملی اشاره کرد و گفت: اکنون هشت شرکت حقوقی در زمینه تدوین استاندارد در این استان فعالیت می‌کنند که این امر باعث شده تا 93 درصد تدوین‌ها توسط بخش خصوصی صورت گیرد.
وی افزود: همچنین فعالیت در زمینه تدوین استانداردهای بین‌المللی آغاز شده است که اکنون پیشنهادهای تدوین سه استاندارد بین‌المللی نیز با عنوان‌های اسانس زعفران، چوویل و زنیان توسط کارشناسان این اداره کل در دست اقدام است.
7212/6043**

انتهای پیام /*

نوشته بوشهر در تدوین استانداردهای ملی چهارم شد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *