Home / اخبار / بورس با پرش531 پله ای به میانه کانال 96 هزار صعود کرد…
قیمت تور استانبول

بورس با پرش531 پله ای به میانه کانال 96 هزار صعود کرد…

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در معاملات امروز یک میلیارد و 107 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 2 هزار و 467 میلیارد ریال در 72 هزار و 935 نوبت داد و ستد شد.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد 164 واحد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، 103 واحد رشد کرد.
شاخص قیمت (هم وزن) نیز 72 واحد بالا رفت؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است. همچنین شاخص آزاد شناور 936 واحد افزایش یافت؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شرکت ها در بورس را نشان می دهد.
شاخص بازار اول (مربوط به شرکت های بهتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور) 557 واحد بالا رفت و شاخص بازار دوم بورس نیز 168 واحد رشد کرد.

** فلزات اساسی، جذابترین گروه بورسی
گروه فلزات اساسی در معاملات امروز صدرنشین بورس شد؛ در این گروه 164 میلیون سهم به ارزش 501 میلیارد ریال داد و ستد شد. گروه رایانه به ارزش 184 میلیارد ریال و کانی های فلزی به ارزش 149 میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.
در رده چهارم معاملات امروز، گروه محصولات فلزی با دادوستدی به ارزش 145 میلیارد ریال قرار گرفت. گروه خودرو نیز با معاملاتی به ارزش 133 میلیارد ریال، رده پنجم را از آن خود کرد.
در معاملات امروز، نمادهای فولاد (فولاد مبارکه)، فخوز (فولاد خوزستان)، کگل (صنعتی و معدنی گل گهر) و فملی (ملی صنایع مس) بیشترین نقش را در رشد شاخص بازی کرد؛ در مقابل، وامید (گروه مدیریت سرمایه گذاری امید) و فارس (هلدینگ خلیج فارس) بیشترین تاثیر منفی را داشت.

** رشد 4 واحدی فرابورس
شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز بیش از هشت واحد رشد کرد و در ارتفاع بالاتر از یک هزار و 116 واحدی ایستاد.
در بازار فرابورس، بیش از 419 میلیون ورقه و ارزش به بیش از 2 هزار و 500 میلیارد ریال خرید و فروش شد.
در معاملات امروز، نمادهای ذوب (ذوب آهن)، زاگرس (پتروشیمی زاگرس)، هرمز (فولاد هرمزگان جنوب) و ارفع (آهن و فولاد ارفع) بیشترین تاثیر مثبت را بر فرابورس داشت.
اقتصام*2022*2025

انتهای پیام /*

نوشته بورس با پرش531 پله ای به میانه کانال 96 هزار صعود کرد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

ماجرای بلک فرایدی و فروش آنلاین

بلک فرایدی به عنوان یک اصطلاح نوین در فرهنگ ایرانی شناخته می شود؛ البته این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *