Home / اخبار / بهترین منطقه استانبول برای اقامت
قیمت تور استانبول

بهترین منطقه استانبول برای اقامت

بهترین منطقه استانبول برای اقامت کدام است؟

استانبول بزرگ‌ترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگی و تاریخی این کشور است. در واقع استانبول با داشتن تاریخی غنی، مشهورترین شهر ترکیه است که توسط تنگه بسفر به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم می‌شود. استانبول برای دوستداران تاریخ، معماری زیبا، خرید و البته غذاهای لذیذ و متنوع شهری کامل است. اگر شما هم تصمیم سفر به استانبول زیبا و دوست داشتنی را گرفته‌اید، و اگر بلیط هواپیما استانبول را خریداری کرده‌اید، در مرحله بعد باید به دنبال مکانی برای محل اقامت خود باشید تا آسوده خیال به این شهر سفر کنید. اما قبل از انتخاب هتل برای محل اقامتتان در استانبول، بهتر است تا با محله‌های استانبول آشنایی داشته باشید و با توجه به نیاز خود از سفر، بهترین منطقه استانبول برای اقامت را انتخاب نمایید. تصمیم درست برای اقامت در استانبول یکی از ضروریات سفر به این شهر است، چرا که این شهر بسیار بزرگ است. ما در این مطلب شما را برای گرفتن بهترین تصمیم برای رزرو هتل در استانبول یاری می‌کنیم. با فلای تودی همراه باشید.

رزرو ارزان هتل های استانبول

بهترین منطقه استانبول برای اقامت
بهترین منطقه استانبول برای اقامت

قطعا کسانی که برای بار اول به استانبول سفر می کنند و با این شهر آشنایی کامل ندارند، باید زمان زیادی را صرف کنند تا بهترین منطقه برای اقامت در استانبول را پیدا کنند. اما این مطلب برگرفته از تجربه‌های مسافرانی است که بارها به این شهر سفر کرده‌اند و با استانبول آشنایی کامل دارند. در این مطلب با ۶ محله از بهترین محله‌های استانبول برای رزرو هتل آشنا خواهید شد.

کدام منطقه را برای اقامت در استانبول انتخاب کنم؟

قبل از هر اقدامی در نقشه زیر می توانید تمامی محله‌های استانبول را که می‌خواهیم درباره آن‌ها با شما صحبت کنیم را مشاهده نمایید:

بهترین منطقه استانبول برای اقامت
بهترین منطقه استانبول برای اقامت

همانطور که پیشتر هم گفتیم، استانبول شهر بسیار بزرگی است و محله‌های بسیاری برای اقامت در این شهر وجود دارد که هر کدام مزایای خود را دارند.

در لیست زیر می توانید با توجه به هدف خود از سفر به استانبول یکی از مناطق استانبول را برای سفر انتخاب کنید:

 • بهترین منطقه استانبول برای اقامت در هتل‌های لوکس: منطقه تکسیم (تقسیم) و بشیکتاش
 • بهترین منطقه استانبول برای اقامت در هتل‌های خانوادگی: منطقه گرند بازار
 • بهترین منطقه استانبول برای اقامت در هتل‌های ارزان: منطقه کاراکوی
 • بهترین منطقه استانبول برای اقامت در نزدیکی مراکز خرید: منطقه گرند بازار
 • بهترین منطقه استانبول برای اقامت دوستداران تفریحات شبانه: منطقه گالاتا و بشیکتاش

۱.اقامت در منطقه سلطان احمد استانبول (شهر قدیمی استانبول)

منطقه سلطان احمد استانبول
منطقه سلطان احمد استانبول

منطقه سلطان احمد معروف‌ترین محله استانبول است. این محله قلب تاریخی و فرهنگی استانبول و بهترین منطقه استانبول برای اقامت دوستداران جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی است چرا که تمامی مهم‌ترین جاهای دیدنی استانبول در منطقه سلطان احمد قرار دارند.

اگر برای اولین بار است که به استانبول سفر می‌کنید و می خواهید که از مهم ترین جاذبه‌های گردشگری آن مانند موزه و مسجد ایاصوفیه، مسجد آبی، کاخ توپکاپی، باسیلیکا سیسترن و … دیدن کنید، حتما در یکی از هتل‌های منطقه سلطان احمد اقامت کنید. منطقه سلطان احمد به بازار بزرگ استانبول و بازار اودیه فروشان استانبول نیز نزدیک است. بنابراین با اقامت در این محله علاوه بر اینکه به جاذبه‌های گردشگری استانبول دسترسی بسیار راحتی دارید، مغازه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های بسیاری هم در اطرافتان وجود دارد.

اما باید بگوییم منطقه سلطان احمد برای اقامت کسانی که دوستدار تفریحات شبانه هستند، منطقه مناسبی نیست و بعد از غروب آفتاب در آرامش و سکوت فرو می‌رود. که البته این سکوت برای کسانی که آرامش را دوست دارند یکی از مزایای اقامت در محله سلطان احمد محسوب می‌شود.

بهترین هتل‌ها برای اقامت در منطقه سلطان احمد استانبول

هتل های منطقه سلطان احمد استانبول
هتل های منطقه سلطان احمد استانبول

در منطقه سلطان احمد استانبول هتل‌های بسیاری برای اقامت وجود دارد که در زیر می توانید آن ها را با توجه به قیمت مشاهده کنید:

بهترین هتل های لوکس منطقه سلطان احمد استانبول:
 • هتل وایت هاوس استانبول (White House Hotel Istanbul)
 • هتل گلدن رویال استانبول (Golden Istanbul Royal Hotel)
 • هتل آمیرا استانبول (Hotel Amira Istanbul)
بهترین هتل ها با هزینه متوسط منطقه سلطان احمد استانبول:
 • هتل سلین استانبول (Celine Hotel)
 • هتل کالیون استانبول (Kalyon Hotel Istanbul)
بهترین هتل های ارزان منطقه سلطان احمد استانبول:
 • هتل باسیلوس استانبول (Basileus Hotel)
 • هتل اوتانتیک استانبول (Otantik Guesthouse)

۲.اقامت در منطقه گرند بازار استانبول (کاپالی چارشی)

منطقه گرند بازار استانبول
منطقه گرند بازار استانبول

مطمئنا قبلا درباره بازار بزرگ استانبول (یکی از قدیمی‌ترین بازارهای جهان) شنیده اید! بازار بزرگ استانبول علاوه بر اینکه یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر است که در سفر به استانبول حتما باید از آن دیدن کنید، با داشتن مغازه های متنوع و فراوان برای خرید شیرینی ترکی، چای، لباس، سوغاتی و فروشنده‌هایی که آماده چانه زدن با شما هستند، مهم ترین مرکز خرید استانبول نیز به شمار می‌رود.

بنابراین اگر برای خرید به استانبول سفر می‌کنید، پیشنهاد ما به شما اقامت در این منطقه استانبول است. علاوه بر این منطقه گرند بازار استانبول برای اقامت با خانواده نیز بسیار مناسب است.

بهترین هتل‌ها برای اقامت در منطقه گرند بازار استانبول

منطقه گرند بازار استانبول
هتل های منطقه گرند بازار استانبول

در منطقه گرند بازار استانبول هتل‌های بسیاری برای اقامتِ هر نوع مسافری وجود دارد. از بهترین هتل‌ های منطقه گرند بازار استانبول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهترین هتل های لوکس منطقه گرند بازار استانبول:
 • هتل آنتیک استانبول (Antik Hotel Istanbul)
 • هتل یورو دیزاین استانبول (Euro Design Hotel)
 • هتل سورا دیزاین استانبول (Sura Design Hotel & Suites)
بهترین هتل ها با هزینه متوسط منطقه گرند بازار استانبول:
 • هتل کنت استانبول (Kent Hotel Istanbul)
 • هتل پریمرو استانبول (Primero Hotel)
بهترین هتل های ارزان منطقه گرند بازار استانبول:
 • هتل آرت سیتی استانبول (Art City)
 • هتل ددم استانبول (Istanbul Dedem)
 • هتل المنت استانبول (Element Suites)

۳. اقامت در منطقه گالاتا استانبول

منطقه گالاتا استانبول
منطقه گالاتا استانبول

اگر در اینترنت برای رزرو هتل استانبول جستجو کرده باشید، قطعا با نام بی اوئلو (Beyoğlu) مواجه شده‌اید. بی اوئلو در حقیقت منطقه بسیار وسیعی در استانبول است که شامل مناطق کوچکتری مثل گالاتا (Galata)، کاراکوی (Karaköy) و تکسیم (Taksim) می‌شود. در ادامه ما به بررسی جداگانه این مناطق می‌پردازیم، چرا که هر یک از این مناطق خود به اندازه کافی بزرگ هستند تا جداگانه در موردشان بحث کنیم.

گالاتا منطقه‌ای از استانبول است که می توانید در میان خیابان‌های سنگفرش آن قدم بزنید و از دیدن ساختمان های زیبا و تفریحات شبانه آن لذت ببرید. مهم‌ترین نقطه برجسته این محله، برج گالاتا است. اطراف برج گالاتا استانبول انواع رستوران‌ها، انواع مغازه‌ها از جمله مغازه‌های سوغاتی فروشی، آبمیوه فروشی و بسیاری مغازه‌های دیگر به چشم می‌خورد. علاوه بر این از محله گالاتا تا خیابان معروف تکسیم و پل گالاتا تنها به اندازه چند دقیقه پیاده روی فاصله است. مطمئن باشید اگر به این منطقه از استابول بروید به اندازه کافی سرگرمی خواهید داشت.

بهترین هتل‌ها برای اقامت در منطقه گالاتا استانبول

منطقه گالاتا استانبول
هتل های منطقه گالاتا استانبول

در منطقه گالاتا استانبول بهترین هتل‌‌های ترکی را می‌توانید پیدا کنید. از بهترین هتل‌ های منطقه گالاتا استانبول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهترین هتل های لوکس منطقه گالاتا استانبول:
 • هتل دکاموندو استانبول (Hotel DeCamondo)
 • هتل پرا پالاس استانبول (Pera Palace Hotel)
بهترین هتل ها با هزینه متوسط منطقه گالاتا استانبول:
 • هتل اینکلوسیف گالاتا استانبول (Mansion Gorki)
 • هتل آرت نوویو پرا (Art Nouveau Pera)
بهترین هتل های ارزان منطقه گالاتا استانبول:
 • هتل مستو گالاتا استانبول (Mesto Galata)

۴. اقامت در منطقه کاراکوی استانبول

منطقه کاراکوی استانبول
هتل های منطقه کاراکوی استانبول

منطقه کاراکوی استانبول هم در همسایگی بی اوئلو قرار دارد و یکی از جذاب‌ترین مناطق استانبول است. این منطقه مملو از کافه‌ها، تراس‌های روباز و مغازه‌های کوچک است. کاراکوی زمانی یکی از مهم‌ترین بنادر استانبول محسوب می‌شد. منطقه کاراکوی درست در نزدیکی گلدن هورن استانبول قرار دارد. از این بندر می‌توانید سوار کشتی شوید و به منطقه آسیایی استانبول سفر کنید.

همچنین در این منطقه رستوران‌های متعدد ترکی و بین المللی وجود دارد که در آن ها انواع غذاها سرو می‌شود. اگر با بودجه کم سفر می‌کنید و دوست دارید سفرتان به استانبول کم هزینه باشد کاراکوی بهترین منطقه استانبول برای اقامت است. ارزانترین هتل های استانبول و هاستل های استانبول را می توانید در منطقه کاراکوی پیدا کنید. البته نگران نباشید اگر به دنوبال هتل‌های لوکس و یا با هزینه متوسط در منطقه کاراکوی باشید هم با مشکل مواجه نخواهید شد. در این منطقه انواع هتل‌ها را می توانید پیدا کنید.

اگر به منطقه کاراکوی رفتید و یا در این منطقه اقامت کردید، بازدید از موزه هنر مدرن استانبول را فراموش نکنید!

بهترین هتل‌ها برای اقامت در منطقه کاراکوی استانبول

هتل های منطقه کاراکوی استانبول
هتل های منطقه کاراکوی استانبول

اگر فکر می‌کنید با توجه به هدفی که از سفر به استانبول دارید، منطقه کاراکوی بهترین منطقه استانبول برای اقامت شما محسوب می‌شود پیشنهاد ما به شما اقامت در یکی از هتل‌های زیر است:

بهترین هتل های لوکس منطقه کاراکوی استانبول:
 • هاوس والوت کاراکوی استانبول (The House Vault Karaköy)
 • هتل وینگز استانبول (The Wings Hotel Istanbul)
بهترین هتل ها با هزینه متوسط منطقه کاراکوی استانبول:
 • هتل آدا کاراکوی استانبول (Ada Karaköy)
 • هتل رویال توپخانه استانبول (Royal Tophane)
بهترین هتل های ارزان منطقه کاراکوی استانبول:
 • هتل پارادایس استانبول (Peradise Hotel)
 • هتل پورتوس هاوس استانبول (Portus House)

۵. اقامت در منطقه تکسیم استانبول

منطقه تکسیم استانبول
منطقه تکسیم استانبول

منطقه تاکسیم استانبول که بیشتر مردم ایران آن را با نام «تکسیم» و «تقسیم» می‌شناسند، بهترین منطقه استانبول برای اقامت

دوستداران سفرهای لوکس و پر هزینه است. البته این بدان معنی نیست که با وجود هتل‌های زنیجیره‌ای و مشهوری مانند هتل حیات یا هتل هیلتون در منطقه تکسیم استانبول، کسانی که با بودجه کمتر سفر می‌کنند نمی‌توانند در این منطقه اقامت داشته باشند.

علاوه بر اهمیت میدان تکسیم یکی دیگر از نقاطی که در منطقه تکسیم استانبول اهمیت دارد، خیابان استقلال است که همه آن را با عنوان شلوغ‌ترین و پر جنب و جوش‌ترین خیابان استانبول می‌شناسند. یکی از بهترین ویژگی‌های منطقه تکسیم استانبول دسترسی سریع و آسان آن به مناطق دیگر استانبول است. برای مثال برای دیدن جاذبه‌های شهر استانبول، با تراموا و وسایل نقلیه عمومی می‌توانید خود را به راحتی به محله سلطان احمد برسانید.

بهترین هتل‌ها برای اقامت در منطقه تکسیم استانبول

منطقه تکسیم استانبول
منطقه تکسیم استانبول

اگر مانند بسیاری دیگر از گردشگران در سفر به استانبول می‌خواهید در منطقه تکسیم اقامت داشته باشید، پیشنهاد ما به شما اقامت در یکی از هتل‌های زیر است:

بهترین هتل های لوکس منطقه تکسیم استانبول:
 • هتل پوینت تکسیم استانبول (Point Hotel Taksim)
 • هتل تایتانیک سیتی تکسیم استانبول (Titanic City Taksim)
بهترین هتل ها با هزینه متوسط منطقه تکسیم استانبول:
 • هتل پرادیز استانبول (Peradays)
 • هتل سامتایمز تکسیم استانبول (Sometimes Hotel)
بهترین هتل های ارزان منطقه کاراکوی استانبول:
 • هتل تی- اسکوئر رزیدنس استانبول (T-Square Residence)

۶. اقامت در منطقه بشیکتاش و شیشلی استانبول

کاخ دلما باغچه استانبول
کاخ دلما باغچه استانبول

منطقه بشیکتاش استانبول بخشی از منطقه بزرگ‌تری به نام شیشلی در استانبول است. منطقه بشیکتاش به تنگه بسفر بسیار نزدیک است، بنابراین می توانید از پیاده روی در کنار آب‌ لذت ببرید و آب میوه‌های لذیذ فروشنده‌های خیابانی را امتحان کنید.

علاوه بر این برای بازدید از کاخ دلما باغچه در بخش آسیایی استانبول می‌توانید در بشیکتاش سوار کشتی شوید و خود را به سرعت به آنجا برسانید. همه نوع رستوران، دکه‌های مواد غذایی خیابانی، کافه و حتی یک بازار ماهی فروشان در این منطقه وجود دارد. خلاصه بگوییم که با قدم زدن در خیابان‌های کوچک بشیکتاش و امتحان کردن غذاها و شیرینی‌های این منطقه، به هیچ وجه احساس خستگی نخواهید کرد.

بهترین هتل‌ها برای اقامت در منطقه بشیکتاش استانبول

هتل های منطقه بشیکتاش استانبول
هتل های منطقه بشیکتاش استانبول

علاوه بر مواردی که گفته شد، بشیکتاش به دلیل داشتن هتل‌ های لوکس متعدد و شناخته شده بسیار شناخته شده است، در سفر به استانبول اگر تصمیم دارید در این محله اقامت داشته باشید، پیشنهاد ما به شما اقامت در یکی از هتل‌های زیر است:

بهترین هتل‌ها برای اقامت در منطقه بشیکتاش استانبول

علاوه بر مواردی که گفته شد، بشیکتاش به دلیل داشتن هتل‌ های لوکس متعدد و شناخته شده بسیار شناخته شده است، در سفر به استانبول اگر تصمیم دارید در این محله اقامت داشته باشید، پیشنهاد ما به شما اقامت در یکی از هتل‌های زیر است:

بهترین هتل های لوکس منطقه بشیکتاش استانبول:
 • هتل فور سیزن بسفروس استانبول (Four Seasons Hotel Istanbul At The Bosphorus)
 • هتل دبلیو استانبول (W Istanbul hotel)
 • هتل دیوان استانبول (Divan Istanbul Hotel)
بهترین هتل ها با هزینه متوسط منطقه بشیکتاش استانبول:
 • هتل مرکور استابول سیتی بسفورس (Mercure Istanbul City Bosphorus Hotel)
 • هتل مانا بوتیک استانبول (Manna Boutique Hotel)
بهترین هتل های ارزان منطقه بشیکتاش استانبول:
 • هتل لیندن هاوسس استانبول (Linden Houses)
 • هتل هات بوجت استانبول (Hot Budget)

بهترین هتل آپارتمان‌های استانبول

هتل آپارتمان‌های استانبول
هتل آپارتمان‌های استانبول

اگر از آن دسته افرادی هستید که در سفر هم دوست دارید، جایی که اقامت دارید حس و حال خانه خودتان را داشته باشد و یا به صورت گروهی و یا با خانواده سفر می‌کنید، جستجوی هتل آپارتمان در استانبول می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای اقامت در این شهر باشد.

خوشبختانه استانبول از آن دسته شهرهایی است که انواع هتل آپارتمان را می‌توانید در آن پیدا کنید. در ادامه بهترین هتل آپارتمان‌های استانبول را به شما معرفی می‌کنیم:

بهترین هتل آپارتمان‌ های لوکس استانبول:
هتل آپارتمان‌های استانبول
هتل آپارتمان‌های استانبول
 • هتل کیو سوئیت این اولد سیتی استانبول (Q Suite in Old City Istanbul)
 • هتل فرانت آف سی ویو آپارتمنتز سلطان احمد استانبول (Front of SEA View Apartments Sultanahmet)
بهترین هتل آپارتمان های استانبول با هزینه متوسط:
 • هتل آپارتمنت پنت هاوس استانبول (Apartment Penthouse)
 • هتل مدوسا سوئیت ۲ استانبول (Medusa Suit 2)
بهترین هتل آپارتمان‌ های ارزان استانبول:
 • هتل بیازیت کوارتر استانبول (Beyazit Quarter House)
 • پرایویت هتل روم استانبول (Private Hotel Room)

در این مطلب تعدادی از بهترین هتل‌های استانبول و تعدادی از بهترین مناطق آن را برای اقامت شما در این شهر زیبا معرفی کردیم، چنانچه قصد رزرو هتل‌های دیگر استانبول را دارید می توانید همین حالا از طریق صفحه رزرو هتل در فلای تودی اقدام نمایید.

نوشته بهترین منطقه استانبول برای اقامت اولین بار در سفر و گردشگری. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

رزرو هتل در قم

نوشته رزرو هتل در قم اولین بار در ✈️ قاره پیما. پدیدار شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *