Home / اخبار / بهترین حمام های سنتی استانبول کدام ها هستند؟
قیمت تور استانبول

بهترین حمام های سنتی استانبول کدام ها هستند؟

حمام گالاتاساری، بی اوغلو | Galatasaray Hamam

همانطور که از نام آن پیداست، این حمام در محله بی اوغلو قرار دارد. بنابراین موقعیت خوبی برای بازدید در این محله برای شما گردشگران فراهم می آورد. می توانید صبح خود را در این مکان که یکی از بهترین حمام های سنتی استانبول است گذارنده و سپس به تماشای برج گالاتا و دیدن غروب خورشید در بالای برج بروید و روز خود را کامل کنید. در مورد این حمام داستانی گفته می شود. بر اساس اسطوره ای که در دوران یکی از پادشاهان عثمانی یعنی سلطان بایزید دوم رخ می دهد اشاره دارد. سلطان بایزید دوم، پس از جشن شکار خود وارد جنگل می شود. این جنگل هم اکنون تبدیل به دبیرستان گالاتاساری و حمام گالاتاساری شده است. بایزید در آنجا، کلبه ای را می بیند که خانه قول بابا بوده است. قول بابا یکی از معروف ترین دراویش و شاعرهای آن دوران بود. این فرد به پادشاه سلیمان، بسیار خدمت کرده بود و در جنگ های بسیاری همراه او بوده است. بایزید به او گفت که هر خواسته ای دارد می تواند از او بخواهد. قول بابا گفت که دلش می خواهد در این مکان یک مدرسه و یک حمام ساخته شود. سپس به بایزید دو گل رز یکی به رنگ قرمز و دیگری به رنگ زرد داد. در نهایت در سال ۱۴۸۱، خواسته او محقق شد. گالاتا سارای (کاخ گالاتا) به رنگ قرمز و زرد ساخته شد. هم اکنون سقف گنبدی خانه قول بابا در باغ های گالاتاساری در دبیرستان قرار دارد.

همچنین حمام گالاتاساری یکی از حمام های مشهور ترکیه است که بسیاری از گردشگران و توریست های خارجی را سرویس می دهد. ساختار اصلی آن همانند بسیاری دیگر از حمام های استانبول است. گوبکتاشی آن، از سنگ های مرمر بسیار زیبایی ساخته شده است که گرمای اتاق بخار و استراحت را دلچسب تر می نماید. برای دراز کشید بر روی این سکو باید حتما حوله خود را بر روی سنگ ها پهن کنید، سپس بر روی آن دراز بکشید. این حمام ساعت ۱۰ شب بسته می شود.

آدرس: Kuloğlu Mh., Turnacıbaşı Cd. No:8, 34433 Beyoğlu/İstanbul

نوشته بهترین حمام های سنتی استانبول کدام ها هستند؟ اولین بار در تور لحظه آخری|تور دقیقه ی 90|تور آفردار|تور تخفیف دار. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *