Home / اخبار / برداشت سیب زمینی در سرپل ذهاب آغاز شد…
قیمت تور استانبول

برداشت سیب زمینی در سرپل ذهاب آغاز شد…

مجتبی حسینی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: میانگین عملکرد سیب زمینی 25 تن در هر هکتار است و پیش بینی می شود امسال در مجموع چهار هزار و 650 تن از این محصول برداشت و روانه بازار مصرف شود.
وی با بیان اینکه تاکنون 85 هکتار از مزارع سیب زمینی شهرستان برداشت شده است، گفت: در سال جاری ارقام پرمحصول ‘برون و کوزیما’ برای کشت در این شهرستان استفاده شد که عملکرد قابل قبولی داشت.
وی همچنین از آغاز برداشت انگور یاقوتی از سطح 900 هکتار از تاکستان های این شهرستان خبرداد و اظهارداشت: پیش بینی می شود با عملکرد میانگین هشت تن در هر هکتار ، در مجموع هفت هزار تن انگور از تاکستان های سرپل ذهاب برداشت و روانه بازار مصرف شود.
مدیرجهاد کشاورزی سرپل ذهاب بیان کرد: با توجه به شرایط مطلوب آب و هوایی ، محصول انگور یاقوتی تولیدی این شهرستان از کیفیت ، طعم و مزه مطلوبی برخوردار است.
حسینی پور با بیان اینکه کار برداشت اولیه انگور یاقوتی از چند روز گذشته از 180 هکتار از تاکستان های این شهرستان آغاز شد ، ادامه داد: سرپل ذهاب پس از قصرشیرین به لحاظ گرمسیری بودن از نخستین مناطق در کشور است که برداشت انگور در آن آغاز شده است و این محصول به عنوان نوبرانه روانه بازار می شود.
سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه با بیش از 90 هزار تن جمعیت در مجموع 35 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد.
7079/7399/8066

انتهای پیام /*

نوشته برداشت سیب زمینی در سرپل ذهاب آغاز شد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *