Home / اخبار / برداشت سیب زمینی در سرپل ذهاب آغاز شد…
قیمت تور استانبول

برداشت سیب زمینی در سرپل ذهاب آغاز شد…

مجتبی حسینی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: میانگین عملکرد سیب زمینی 25 تن در هر هکتار است و پیش بینی می شود امسال در مجموع چهار هزار و 650 تن از این محصول برداشت و روانه بازار مصرف شود.
وی با بیان اینکه تاکنون 85 هکتار از مزارع سیب زمینی شهرستان برداشت شده است، گفت: در سال جاری ارقام پرمحصول ‘برون و کوزیما’ برای کشت در این شهرستان استفاده شد که عملکرد قابل قبولی داشت.
وی همچنین از آغاز برداشت انگور یاقوتی از سطح 900 هکتار از تاکستان های این شهرستان خبرداد و اظهارداشت: پیش بینی می شود با عملکرد میانگین هشت تن در هر هکتار ، در مجموع هفت هزار تن انگور از تاکستان های سرپل ذهاب برداشت و روانه بازار مصرف شود.
مدیرجهاد کشاورزی سرپل ذهاب بیان کرد: با توجه به شرایط مطلوب آب و هوایی ، محصول انگور یاقوتی تولیدی این شهرستان از کیفیت ، طعم و مزه مطلوبی برخوردار است.
حسینی پور با بیان اینکه کار برداشت اولیه انگور یاقوتی از چند روز گذشته از 180 هکتار از تاکستان های این شهرستان آغاز شد ، ادامه داد: سرپل ذهاب پس از قصرشیرین به لحاظ گرمسیری بودن از نخستین مناطق در کشور است که برداشت انگور در آن آغاز شده است و این محصول به عنوان نوبرانه روانه بازار می شود.
سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه با بیش از 90 هزار تن جمعیت در مجموع 35 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد.
7079/7399/8066

انتهای پیام /*

نوشته برداشت سیب زمینی در سرپل ذهاب آغاز شد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

فستیوال مرد سوزان، عجیب ترین جشنواره سالیانه آمریکا

هرساله فستیوال های مختلفی در سرتاسر دنیا برگزار می شوند و علاقه مندان زیادی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *