Home / اخبار / برج ساعت آنتالیا
قیمت تور استانبول

برج ساعت آنتالیا

برج ساعت آنتالیا
Clock Tower in Antalya

در تور آنتالیا فرصت بازدید از جاذبه های تاریخی را دارید . بناهای تاریخی از مهم ترین دیدنی های آنتالیا هستند که گردشگران زیادی را مجذوب خود می کنند . آنتالیای قدیم ، کالیچی بخشی از منطقه تاریخی ای است که در مرکز شهر آنتالیای فعلی قرار دارد ، کالیچی در واقع یک شهر از زمان روم قدیم و دوران بیزانس است . پس از دوران روم قدیم این شهر به دوران سلجوقیان و پس از آن در دوران عثمانی دچار تغییرات شد . برج ساعت نیز متعلق به آنتالیای قدیم می باشد که در اینجا یشتر با آن آشنا می شویم .
برج ساعت آنتالیا

برج ساعت آنتالیا

برای بازدید از برج ساعت آنتالیا باید به مرکز این شهر بروید در واقع برج ساعت در ورودی شهر قدیمی و در مرکز آنتالیا قرار دارد . در اطراف برج ، پارک ها ، رستوران ها و کافه هایی وجود دارد و البته این برج در نزدیکی مسجد Yivli Minaret قرار دارد . برج ساعت که بخشی از برج و باروی کهن این شهر قدیمی است نمادی از آنتالیای قدیم به شمار می رود . این برج آخرین بازمانده از برج های هشتادگانه آنتالیای قدیم است ، برج هایی که در گذشته دور ، اطراف این شهر قدیمی را فرا گرفته بودند . از جمله ویژگی های خاص این برج جدا از سازه آن ، پرچم آن ، ساعت و چند سنگ نوشته باستانی است . برج ساعت آنتالیا آخرین اثر از 80 ساعتی ست که بر دیوارهای باستانی نصب شده بود . این برج برای محافظت از شهر در ورودی شهر قدیم آنتالیا ساخته شده است .

برج ساعت در آنتالیا

برج ساعت در آنتالیا

امروزه در اطراف این بنای تاریخی ، پارک ها ، رستوران ها ، کافه ها و هتل هایی ایجاد شده است و منظره ای زیبا از نزدیکی تاریخ و مدرنیته بوجود آورده است . برج ساعت 14 متر ارتفاع دارد و دارای یک پلان مربعی است و از سنگ های سخت قطعه قطعه شده ساخته شده است . نورپردازی ویژه برج ساعت در شب زیبایی خاصی به این برج می بخشد و بهترین زمان برای عکسبرداری از این برج می باشد . معمولا گردشگران تور آنتالیا پس از بازدید از دروازه هادریان و موزه آنتالیا به بازدید از این برج می پردازند .

برج ساعت در آنتالیا

برج ساعت در آنتالیا

آدرس برج ساعت آنتالیا : Tuzcular Mahallesi, Uzun Çarşı Sk. No:3, 07100 Muratpaşa/Antalya, Turke

The post برج ساعت آنتالیا appeared first on TurkeyHotel.ir.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *