Home / اخبار / برج ساعت آنتالیا
قیمت تور استانبول

برج ساعت آنتالیا

برج ساعت آنتالیا
Clock Tower in Antalya

در تور آنتالیا فرصت بازدید از جاذبه های تاریخی را دارید . بناهای تاریخی از مهم ترین دیدنی های آنتالیا هستند که گردشگران زیادی را مجذوب خود می کنند . آنتالیای قدیم ، کالیچی بخشی از منطقه تاریخی ای است که در مرکز شهر آنتالیای فعلی قرار دارد ، کالیچی در واقع یک شهر از زمان روم قدیم و دوران بیزانس است . پس از دوران روم قدیم این شهر به دوران سلجوقیان و پس از آن در دوران عثمانی دچار تغییرات شد . برج ساعت نیز متعلق به آنتالیای قدیم می باشد که در اینجا یشتر با آن آشنا می شویم .
برج ساعت آنتالیا

برج ساعت آنتالیا

برای بازدید از برج ساعت آنتالیا باید به مرکز این شهر بروید در واقع برج ساعت در ورودی شهر قدیمی و در مرکز آنتالیا قرار دارد . در اطراف برج ، پارک ها ، رستوران ها و کافه هایی وجود دارد و البته این برج در نزدیکی مسجد Yivli Minaret قرار دارد . برج ساعت که بخشی از برج و باروی کهن این شهر قدیمی است نمادی از آنتالیای قدیم به شمار می رود . این برج آخرین بازمانده از برج های هشتادگانه آنتالیای قدیم است ، برج هایی که در گذشته دور ، اطراف این شهر قدیمی را فرا گرفته بودند . از جمله ویژگی های خاص این برج جدا از سازه آن ، پرچم آن ، ساعت و چند سنگ نوشته باستانی است . برج ساعت آنتالیا آخرین اثر از 80 ساعتی ست که بر دیوارهای باستانی نصب شده بود . این برج برای محافظت از شهر در ورودی شهر قدیم آنتالیا ساخته شده است .

برج ساعت در آنتالیا

برج ساعت در آنتالیا

امروزه در اطراف این بنای تاریخی ، پارک ها ، رستوران ها ، کافه ها و هتل هایی ایجاد شده است و منظره ای زیبا از نزدیکی تاریخ و مدرنیته بوجود آورده است . برج ساعت 14 متر ارتفاع دارد و دارای یک پلان مربعی است و از سنگ های سخت قطعه قطعه شده ساخته شده است . نورپردازی ویژه برج ساعت در شب زیبایی خاصی به این برج می بخشد و بهترین زمان برای عکسبرداری از این برج می باشد . معمولا گردشگران تور آنتالیا پس از بازدید از دروازه هادریان و موزه آنتالیا به بازدید از این برج می پردازند .

برج ساعت در آنتالیا

برج ساعت در آنتالیا

آدرس برج ساعت آنتالیا : Tuzcular Mahallesi, Uzun Çarşı Sk. No:3, 07100 Muratpaşa/Antalya, Turke

The post برج ساعت آنتالیا appeared first on TurkeyHotel.ir.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

آشنایی با آداب و رسوم مردم خون گرم شهر وان در ترکیه

چطور به شهر وان در ترکیه سفر کنیم؟ برای رسید به شهر وان ترکیه می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *