Home / اخبار / برای بازار فروش کالاهای تولیدی سمنان تدبیری اتخاذ شود…
قیمت تور استانبول

برای بازار فروش کالاهای تولیدی سمنان تدبیری اتخاذ شود…

علی اصغر جمعه ای روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دولت تدبیر و امید برای بازگرداندن بخش قابل توجهی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان به چرخه تولید قدم های موثری برداشته است و تخصیص اعتبار هفت هزار و 500 میلیارد ریالی، امید را برای افزایش اشتغال در این استان برگرداند.
وی اظهارداشت: نبود بازار فروش و رکود اقتصادی امان صاحبان واحدهای تولیدی استان را بریده است و باید برای رفع این چالش اساسی قدم هایی برداشته شود.
رییس اتاق بازرگانی استان سمنان اضافه کرد: با ارایه تسهیلات رونق تولید اشتغالزایی برای بیش از 10 هزار نفر در سال جاری در استان سمنان پیش بینی شده است و باید کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید برای اجرایی شدن این برنامه مهم در کمترین ترین زمان ممکن اقدام کند.
وی به مشکلات واحدهای معدنی سمنان اشاره و اضافه کرد: نبود امکانات زیرساختی مانند راه، برق ،استخراج سنتی و نبود شیوه های دانش بنیان از چالش های اساسی فعالیت در معادن استان است.
جمعه ای با بیان این که میزان سهم مورد نظر بخش صنعت حدود پنج درصد از آب مصرفی در استان سمنان است، تصریح کرد: در زمان حاضر میزان مصرف آب در بخش صنعت مطلوب نیست و بین 2 تا 2.5 درصد از کل آب استان را شامل می شود.
وی با اشاره به این که میزان ذخیره قطعی مواد معدنی استان 350 میلیون تن و ذخیره احتمالی تا 10 برابر این میزان تخمین زده می شود، خاطرنشان کرد: ذخیره زمین شناسی در استان سمنان نیز 2.5 میلیارد تن برآورد می شود.
استان سمنان بیش از 2 هزار پروانه بهره برداری در بخش صنعت و معدن و بیش از 40 هزار بهره بردار در بخش های مختلف کشاورزی دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از 38 درصد و در کشاورزی بیش از 14 درصد و تولید ناخالص استان در حدود 18.2 درصد مربوط به بخش کشاورزی و حدود 22 درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.
در استان بیش از 700 هزار نفری سمنان یکهزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد.
6026/7339

انتهای پیام /*

نوشته برای بازار فروش کالاهای تولیدی سمنان تدبیری اتخاذ شود… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *