Home / اخبار / بخشی از نیاز برق یزد با مدیریت مصرف، رفع می شود…
قیمت تور استانبول

بخشی از نیاز برق یزد با مدیریت مصرف، رفع می شود…

به گزارش ایرنا ، ابوالفضل اسدی شنبه شب در جمع مدیران عامل نیروگاههای دولتی و خصوصی استان یزد که به منظور برنامه ریزی برای آمادگی حداکثری تولید در زمان پیک برق در هتل زنبق تشکیل شده بود گفت: سال گذشته پیک بار استان 55 هزار و 442 مگاوات بوده که امسال پیش بینی می شود این میزان با پنج درصد رشد به 58 هزار و 215 مگاوات برسد.
وی با بیان اینکه سال گذشته میزان تولید نیروگاه آبی کشور 9 هزار و 300 مگاوات بود افزود: این میزان امسال پنج هزار و 300 مگاوات بوده که چهار مگاوات کاهش نشان می دهد؛ ضمن آنکه 2 هزار و 800 مگاوات نیز رشد مصرف خواهیم داشت.
مدیرعامل شرکت تولید برق یزد ، میزان ظرفیت نیروگاهی استان را 2هزار و 690 مگاوات اعلام و اضافه کرد: یکهزار و 600 مگاوات نیز یا اضافه شده و یا بزودی اضافه خواهد شد.
اسدی خاطرنشان کرد: از پنج هزار و 500 مگاوات کمبود برق ، 2هزار مگاوات به عنوان سهم شرکتهای توزیع مدیریت برق ، 2هزار مگاوات سهم صنایع بزرگ و تبادل برون مرزی و مابقی سهم مدیریت مردم در مصرف در نظر گرفته شده است.
وی تأمین و ذخیره سازی مناسب سوخت مایع نیروگاهها و برنامه ریزی لازم برای تعمیرات میان دوره ای و اساسی مولدها را از جمله برنامه های امسال اعلام کرد و گفت: امیدواریم امسال با همراهی مردم و تلاش نیروگاهها شاهد گذر موفق از پیک بار برق امسال باشیم.
درباره مصرف گاز به عنوان یک سوخت پاک در نیروگاههای اصلی استان تصریح کرد: هم اکنون مصرف این نوع سوخت در نیروگاه سیکل ترکیبی استان 954 میلیون مترمکعب ، نیروگاه شیرکوه 527 میلیون مترمکعب و در نیروگاه تابان 417 میلیون مترمکعب بوده که هم در صرفه جویی انرژی و هم در درآمد این نیروگاهها موثر بوده است.
در ادامه این جلسه عضو هیات مدیره شرکتهای تولید برق ایران هم گفت: 60 درصد انرژی الکتریک نیروگاهی کشور توسط نیروگاهها بخش خصوصی تأمین می شود.
محمدعلی وحدتی افزود: نیروگاههای استان باید برای کمک به یکدیگر و کاهش ضریب خاموشی ها برای ایجاد انبار مشترک قطعات برای سرعت بخشیدن به تعمیرات تلاش و در این خصوص الگویی مناسب تدوین کنند.
مدیرعامل شرکت انرژی گستر جم تصریح کرد: همچنین نیروگاهها باید برای ریگلاتوری برق به صورت مستقل از وزارت نیرو تلاش کنند تا بتوانند به شکایت خود به صورت مستقل و متناسب با شرایط کشور تلاش کنند.
هم اکنون استان یزد رتبه 11 کشور را در قدرت نامی نیروگاهی و رتبه 12 در تولید ناخالص نیروگاهی را در میان استانها دارد.
سهم نیروگاههای کشور در تولید برق استان نیز به ترتیب شامل نیروگاه سیکل ترکیبی یزد 38 درصد ، نیروگاه ترکیبی سرو 19 درصد ، نیروگاه ترکیبی شیرکوه و نیروگاه تابان هر کدام 18 درصد ، نیروگاه شهید زنبق 3.8درصد و مابقی سایر نیروگاههاست.
1968/ 6197

انتهای پیام /*

نوشته بخشی از نیاز برق یزد با مدیریت مصرف، رفع می شود… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

۸ حیوان سخنگوی عجیب در دنیا

صحبت کردن پرندگان و حیوانات به زبان انسان ها برای همه بسیار جذاب و تعجب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *