Home / اخبار / باید یک سپر جدی اقتصادی داشته باشیم…
قیمت تور استانبول

باید یک سپر جدی اقتصادی داشته باشیم…

به گزارش پنجشنبه شب خبرنگار سیاسی، محمدرضا باهنر در مراسم افطاری جامعه اسلامی مهندسین که در مجتمع آدینه برگزار شد، اظهار کرد: وظیفه کنشگران سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در وهله اول داشتن تحلیلی واقع بینانه از اتفاقات روز جهان و کشور است.
وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام، ادامه داد: آمریکا مثل برخی پیمان های دیگر، یکجانبه خروج خود از برجام را اعلام کرد و باید به آثار واقعی و تبلیغاتی این اقدام دقت کنیم و وظیفه خودمان را بدانیم.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه دیوار بی اعتمادی بلندی بین ایران و آمریکا است، گفت: استراتژی ها و سیاست های دولتمردان آمریکا با هم تفاوتی ندارد، شاید روش هایشان فرق کند.
باهنر ادامه داد: تشنج و تغییرات مداوم در همکاران ترامپ حاکی از این است که می خواهند تاکتیک های دیگری داشته باشند اگرچه آمریکایی ها همواره دنبال برخوردهای استکباری و زورگویانه با غیرآمریکایی ها هستند.
باهنر با اشاره به اینکه وزیر خارجه جدید آمریکا و دیگر مقامات این کشور عمدتا تحلیل های خود را از زبان منافقان می گیرند، تصریح کرد: آنها جنایت های عظیمی انجام دادند و بیش از 18 هزار شهید ترور داریم. ما از 35 سال پیش با روحیه داعشی های که امروز دنیا با آن مواجه شده است، آشنا شدیم.
دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین تصریح کرد: دولتمردان آمریکا در دوره های مختلف تمام تلاش خود را علیه نظام جمهوری اسلامی به کار بردند اما راه به جایی نبردند.
وی یادآورشد: مدت هاست که جنگ علیه ایران از وزارت دفاع به وزارت خزانه داری منتقل شده است و امیدشان به موفقیت در تحریم ها بسیار بالاست و در دوره گذشته هم از عنوان تحریم های فلج کننده، استفاده کردند و فشارهایی هم به مردم آمد و یک چهارم این فشارها در کشورهای دیگر موجب شده که آنها تسلیم شوند اما در مورد ملت ایران اینگونه نیست.
باهنر خاطرنشان کرد: در طول 40 سال گذشته هیچ زمانی نبوده که مورد تحریم نباشیم بعضی وقت ها تحریم ها افزایش یافته و در برخی موارد کمرنگ شده است. اکنون مجددا یک جنگ جدی اقتصادی است و دنبال این هستند که به اصطلاح خودشان حکومت را فلج کنند.
دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین در عین حال گفت: برخی نارضایتی داخل هم که اتفاق می افتد از بی تدبیری و کم تدبیری بعضی مسئولان است که باعث می شود دشمنان فکر کنند که تحریم ها اثر داشته است.
باهنر در بخش دیگری از سخنانش به مطالبات ایران در برجام اشاره کرد و افزود: مطالبات ما در برجام کاملا روشن و تعریف شده است و هیچ جای تفسیر و کم کردن ندارد.
دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین تصریح کرد: محدوده مذاکرات برجام بوده و برجام دو، سه و چهارم نداریم و در مورد قدرت دفاعی و نفوذ منطقه ای هم به هیچ وجه بحث را برای مذاکره وارد نمی دانیم و پنجره ای برای مذاکره قائل نیستیم و این مسائل مربوط به خودمان است.
وی به ترویج ناامیدی در کشور اشاره کرد و گفت: تریبون های رسمی نظام که از خزانه نظام استفاده می کنند، تبدیل شده اند به تریبونی که ضعف را تزریق می کنند و به ناکارآمدی می پردازند.
باهنر اضافه کرد : در پایش میدانی متوجه می شویم که بسیاری از این ناامیدی و یاس ها را خود تریبون های رسمی نظام به بهانه اینکه حرف مردم را بزنند یا ضعف مسئولان بگویند، تبلیغ می کنند.
شبد*1058**9122

انتهای پیام /*

نوشته باید یک سپر جدی اقتصادی داشته باشیم… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *