Home / اخبار / بانک ها در پرداخت تسهیلات شتاب بیشتری داشته باشند…
قیمت تور استانبول

بانک ها در پرداخت تسهیلات شتاب بیشتری داشته باشند…

به گزارش ایرنا عیسی منصوری چهارشنبه شب در حاشیه جلسه شورای اشتغال در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مزیت های سرمایه گذاری استان خوزستان در طرح اشتغال فراگیر و روستایی شناسایی شده است گفت: ظرفیت های هر شهرستان تفکیک و مشخص شده است که کدام یک دارای ارزش افزوده و قدرت ایجاد اشتغال بیشتری است.
وی خاطر نشان کرد: انتظار داریم که تسهیلات و منابع اعتباری مربوط به طرح های اشتغال فراگیر و روستایی به اولویت ها اختصاص یابد.
منصوری ادامه داد: درحال حاضر بیشتر طرح هایی که در حوزه کشاورزی ارائه می شود طرح های سنتی است و کمتر شاهد ارائه طرح های مولد هستیم.
وی با اشاره به اینکه کار شناسایی روستاهای کانونی با هدف توسعه اشتغال در دستور کار قرار دارد یادآور شد: امیدواریم با اجرای این طرح شاهد جهت گیری اقتصادی و ایجاد اشتغال در روستاها باشیم.
معاون وزیر کار جمعیت بیکار خوزستان را عمدتا از قشر کم سواد دانست و تصریح کرد: برخلاف برخی استان ها که آمار فارغ التحصیلان دانشگاهی بالایی دارند، در استان خوزستان بیشتر بیکاران را جامعه کم سواد تشکیل می دهد از همین رو باید به دنبال ایجاد کسب و کارهایی متناسب با این قشر بود.
وی ادامه داد: از سویی دیگر شاهد محدودیت در منابع آبی و منابع طبیعی هستیم به همین جهت باید سهم اشتغال ناشی از خدمات افزایش یابد اگر چه تا این لحظه از جهت گیری های انجام شده در این خصوص رضایت نداشته ایم اما امیدواریم سهم اشتغال ناشی از خدمات بیشتر شود.
منصوری به لزوم ایجاد اشتغال از طریق فناوری های نوین نیز تاکید کرد و گفت: در کشور بسترهای لازم برای توسعه آی تی فراهم شده است و اکنون نوبت به تولید محتوا در این حوزه رسیده است. در بحث اتصال به بازار و شرکت های بین المللی در منطقه اقدامات خوبی در سطح استان انجام شده است.
بنابراین گزارش، معاون وزیر تعاون به همراه هیئت کارشناسان وزارت در سفر دو روزه خود در شورای اشتغال استان و شورای اشتغال منطقه آزاد اروند شرکت می کند. وی پس از سفر به خوزستان با حضور در شهرک صنعتی شماره 2 اهواز از نزدیک با موانع و مشکلات واحدهای تولیدی آشنا شد.
9887/6064

انتهای پیام /*

نوشته بانک ها در پرداخت تسهیلات شتاب بیشتری داشته باشند… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

آشنایی با آداب و رسوم غذا خوردن در کشور یونان

کشور یونان بی شک یکی از زیباترین کشور های اروپا و دنیا است. یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *