Home / اخبار / بانک ها با 70 هزار زلزله زده قرارداد امضا کردند…
قیمت تور استانبول

بانک ها با 70 هزار زلزله زده قرارداد امضا کردند…

رضا خواجه ای روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: با توجه به حجم بالای مراجعات به بانک ها در مناطق زلزله زده روند پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان به کندی انجام می شود.
وی افزود: به منظور تسریع در روند بازسازی مناطق زلزله زده نیاز است که بانک ها نیروهای خود در این مناطق افزایش دهند تا پرداخت تسهیلات سرعت بگیرد.
در مناطق روستایی استان کرمانشاه به هر خانوار 55 میلیون تومان و در مناطق شهری به هر خانوار67 میلیون تومان تسهیلات کم بهره و بلاعوض داده می شود.
علاوه بر این تسهیلات در بخش روستاها در قبال هر دام سبک از بین رفته در زلزله 600 هزار تومان و هر دام سنگین سه میلیون تومان به زلزله زدگان پرداخت می شود.
براساس اعلام رییس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، تاکنون آواربرداری بیش از 27 هزار واحد مسکونی به صورت رایگان انجام است.
خواجه ای اظهار داشت: تاکنون 22 هزار و 150 واحد پی کنی، 15 هزار و 566 واحد آرماتوربندی، پنج هزار و 513 واحد دیوارچینی، 9 هزار و 600 واحد اسکلت سازی و پنج هزار و 610 واحد اداری سقف دار شده اند.
وی روند بازسازی در روستاها را مثبت ارزیابی کرد و گفت: بنیاد مسکن متعهد است که تا پایان تیر ماه سال جاری 12 هزار واحد مسکونی دارای اولویت را در مناطق روستایی مسقف کند.
وی عنوان کرد: اکنون 500 پیمانکار و 11 هزار و 600 نفر در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه مشغول ساخت و ساز واحدهای تخریبی هستند.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
در اثر زلزله 21 آبان 96 حدود 6 هزار میلیارد تومان خسارت به غرب کرمانشاه وارد شد که دولت تاکنون پنج هزار و 325 میلیارد تومان برای بازسازی مناطق زلزله زده در قالب های مختلف تامین اعتبار کرده است.
7445/8066

انتهای پیام /*

نوشته بانک ها با 70 هزار زلزله زده قرارداد امضا کردند… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

معرفی بهترین مراکز خرید در کشور عمان

معرفی مراکز خرید عمان از جمله کارهایی که نمی توان آن را در سفر فراموش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *