Home / اخبار / بازسازی راههای روستایی سمنان نیازمند اعتبار است…
قیمت تور استانبول

بازسازی راههای روستایی سمنان نیازمند اعتبار است…

به گزارش ایرنا، در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، الگوی رشد روستایی به مثابه راهبرد با اهمیت برای تامین نیازهای اساسی و توزیع بهینه منافع ناشی از توسعه ملی است.
به اعتقاد بسیاری از صاحبنظران توجه ویژه به روستاها و برنامه ریزی برای توسعه روستایی علاوه بر افزایش تولید ناخالص ملی، موجب ماندگاری جمعیت مولد به ویژه جوانان و نوجوانان در این مناطق شده و جامعه را از پیامدهای مهاجرت و حاشیه نشینی، مشاغل کاذب، فقر و آسیب های اجتماعی می رهاند.
استان سمنان بیش از هشت هزار و 612 کیلومتر بزرگراه، آزادراه و جاده اصلی و فرعی و راه روستایی دارد، بیش از 600 کیلومتر از مسیر بیش از 900 کیلومتری محور تهران – مشهد از سمنان عبور می‌کند و به دلیل تردد سالانه بیش از 15 میلیون نفر از جاده های استان، یکی از محورهای پرترافیک کشور به شمار می رود.
به باور کارشناسان ساخت و تامین راه روستایی مسیری هموار برای افزایش روزافزون توسعه اقتصادی، جذب سرمایه گذار و کاهش مهاجرت در 284 روستای استان سمنان است.
گستره جاده های استان سمنان به اندازه جاده های 6 استان کشور است، این استان با 97 هزار و 491 کیلومتر مربع به لحاظ وسعت رتبه ششم کشوری را دارد .
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : بازسازی و آسفالت راه 80 روستای این استان به بیش از 300 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی نیاز دارد.
سیدعبدالمجید نژادصفوی ایرنا گفت : بهسازی راه های روستایی یکی از برنامه های اساسی این اداره کل به منظور ثبات جمعیت در این مناطق است.
وی اظهارداشت : در سال جاری بازسازی راه 10 روستای سمنان در دستور کار قرار دارد که با تخصیص اعتبار 20 میلیارد ریالی تا پایان سال جاری، عملیات اجرایی این طرح به اتمام می رسد.
وی خاطرنشان کرد: این 10 روستای بالای 20 خانوار استان 2 روستا در سمنان، چهار روستا در دامغان، سه روستا در شاهرود و یک روستا در میامی است.
نژادصفوی ادامه داد : همچنین عملیات اجرای آسفالت یکهزار کیلومتر روستا دیگر استان برای سال آینده در دستور کار قرار می گیرد.
مدیرکل راه و ترابری سمنان با اشاره به این که تهیه زیرساخت ها، قیر برای آسفالت یک هزار کیلومتر از جاده های روستایی استان هزینه های قابل توجهی دارد، اضافه کرد : تامین قیر برای آسفالت روستاهای استان برعهده وزارت راه و شهر سازی است.
نژاد صفوی تصریح کرد : بهسازی راه ها نقش اساسی در توسعه سمنان و اشتغالزایی دارد و در این بخش آسفالت و بهسازی راه های روستایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان تصریح کرد: سمنان جزو استان های بحران خیز کشور است به همین دلیل نیاز است راه های روستایی آن تقویت شوند.
نژادصفوی با بیان این که برخورداری سمنان از سهم گردشگری در توسعه و اشتغال باتوجه به ظرفیت خیرکننده استان بسیار پایین است ، تصریح کرد : امسال باید فرصت سرمایه گذاری را دربخش گردشگری را بیش از پیش فراهم کنیم اما یکی از زیرساختهای آن که راه های روستایی است.
استان سمنان بیش از هشت هزار و 612 کیلومتر بزرگراه، آزادراه و جاده اصلی و فرعی و راه روستایی دارد، بیش از 600 کیلومتر از مسیر بیش از 900 کیلومتری محور تهران – مشهد از استان سمنان عبور می‌کند و به دلیل تردد سالانه بیش از 22 میلیون نفر از جاده های سمنان، یکی از محورهای پرترافیک کشور به شمار می رود.
براساس آمار سرشماری نفوس و مسکن 1395، 141 هزار و 858 نفر در 308 روستای استان سمنان زندگی کنند.
6026/7339

انتهای پیام /*

نوشته بازسازی راههای روستایی سمنان نیازمند اعتبار است… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *