Home / اخبار / بارندگی ها جان تازه ای به باغ های چای گیلان داد…
قیمت تور استانبول

بارندگی ها جان تازه ای به باغ های چای گیلان داد…

شروع بارندگی ها از بعداز ظهر جمعه گذشته و ادامه آن تا ظهر روز یکشنبه رحمت الهی بود که به موقع و به اندازه کافی بر بوته های چای و اراضی شالیکاری و باغی بویژه در شرق گیلان نازل شد و با سیراب کردن باغهای چای ، نوید خوبی برای چین دوم چای از دهه سوم خرداد ماه شد.
سرمای دیررس اوایل بهار امسال باعث یخ زدگی و خسارت به برگ سبز چای درحال برداشت شد که با این باران به عنوان نزول رحمت الهی بخش از این خسارت جبران خواهدشد.
معاون سازمان چای کشور گفت: بارندگی سه روز اخیر موجب شد که خسارت های یخ زدگی امسال باغ های چای ترمیم شود و محصول خوبی در چین دوم هم بصورت کمی و هم کیفی در باغ های شمال کشور برداشت شود.
گودرز خردادپور افزود: این باران به موقع بارید و نوید خوبی برای چین دوم برگ سبز چای به چایکاران محسوب می شود.
مسئول اداره هواشناسی شهرستان لاهیجان نیز گفت: از بعد از ظهر روز جمعه تا ظهر یکشنبه 27میلیمتر باران در ایستگاه هواشناسی شهر لاهیجان ثبت شده است .
موید ناصری افزود: دمای هوا نیز حداکثر در 29درجه سلسیوس روز جمعه به حداکثر 21درجه امروز (یکشنبه) کاهش یافته است که شهر لاهیجان حدود 9درجه نسبت به روزهای قبل از باران خنکتر شده است.
براساس پیش بینی های هواشناسی از روز دوشنبه میزان بارندگی ها کاسته می شود و هوا کمی تا نیمه ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد همراه با افزایش نسبی دما خواهد بود و بعضی نقاط رگبار باران و احتمال رعد و برق نیز ادامه می یابند.
از نظر بومیان و کشاورزان ارزش این باران برای استان گیلان بویژه کشاورزی و چایکاری و آبیاری طبیعت آن بی شمار است و گیلان توانست بار دیگر در اواخر بهار هوای اوایل بهار را تجربه کند.
این بارندگی ها به اراضی که از سدسفیدرود آبیاری نمی شوند بیشتر کمک می کند و از سویی نیز با بی نیازی اراضی شالیزاری گیلان به آبیاری توسط سدسفیدرود طی چند روز ، صرفه جویی مناسبی برای آب این سد محسوب می شود.
6029 /6030

انتهای پیام /*

نوشته بارندگی ها جان تازه ای به باغ های چای گیلان داد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

۸ حیوان سخنگوی عجیب در دنیا

صحبت کردن پرندگان و حیوانات به زبان انسان ها برای همه بسیار جذاب و تعجب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *