Home / اخبار / ایران برای تاسیس دفاترهمکاری فنی آیمو اعلام آمادگی کرد…
قیمت تور استانبول

ایران برای تاسیس دفاترهمکاری فنی آیمو اعلام آمادگی کرد…

به گزارش ایرنا به نقل ازاعلام روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،‌ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشورمان در این اجلاس از طرح‌ها و برنامه‌های آیمو برای کاهش گازهای گلخانه‌ای و گوگرد ناشی از سوخت کشتی‌ها برای حفظ محیط زیست و سلامت انسان‌ها استقبال و به اقدامات صورت گرفته در ایران از جمله پایش اجرای الزامات کنوانسیون مارپل در ارتباط با مدیریت بهره‌وری انرژی، همکاری و مشارکت فعالانه در روند تدوین استراتژی توسط آیمو اشاره کرد.
«محمد راستاد»، افزایش هزینه‌های حمل و نقل ناشی از استراتژی سختگیرانه کاهش کربن تا سطح صفر، جایگزینی کشتی‌های موجود با کشتی‌های دارای فناوری، نبود اطمینان به تولید و عرضه کافی انرژی‌های پاک و عاری از کربن را از جمله چالش های موجود در حوزه دریانوردی کشورمان دانست.
به گفته وی، افزایش قابل توجه قیمت سوخت های فاقد گوگرد تا 200 دلار در هر تن و گران بودن روش های جایگزین برای مالکان کشتی و ناتوانایی بسیاری از پالایشگاه ها در تولید سوخت با سولفور کم برای پاسخگویی به تقاضای موجود از دیگر چالشها در این زمینه هستند.
مدیرعامل سازمان بنادر و کشتیرانی کشورمان در زمینه کشتیرانی هوشمند تصریح کرد: کاهش حوادث دریایی ناشی از خطای انسانی به منظور کاهش قابل توجه مرگ میر ناشی از آن و همسویی با اهداف بنادر هوشمند در راستای کاهش هزینه های عملیاتی از مزایای موجود در این ارتباط است.
وی اضافه کرد: البته چالش هایی مانند وضعیت استخدامی دریانوردان، تحمیل ریسک های امنیتی برای بنادر، افزایش هزینه‌های ساخت کشتی‌ها و هک شدن سیستم های عملیاتی نیز وجود دارد که باید در تدوین مقررات مربوطه به مزایا، معایب و ریسک های موجود به صورت همزمان مورد توجه قرار گیرد.
در حاشیه این رویداد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با دبیر کل آیمو، وزرا و روسای مراجع دریایی کشورهای چین، سنگاپور، کره جنوبی، پرتغال، لهستان دیدار کرد.
اجلاس روز جهانی دریانوردی با حضور مقامات و فعالان دریایی بیش از 40 کشور عضو سازمان بین المللی دریانوردی از 23 تا 25 خرداد در کشور لهستان برگزاری شد و در آن مسایل روز دریانوردی و چالش‌های پیش روی آن مورد بررسی قرار گرفت.
اقتصام**1063**1724

انتهای پیام /*

نوشته ایران برای تاسیس دفاترهمکاری فنی آیمو اعلام آمادگی کرد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

۱۴ خوراکی محلی و بی نظیر در آتن که باید امتحان کنید

اگر اولین بار است که به کشور یونان سفر می کنید حتما تا حد زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *