Home / اخبار / ایجاد محدودیت بیشتر باعث افزایش قاچاق کالا می شود…
قیمت تور استانبول

ایجاد محدودیت بیشتر باعث افزایش قاچاق کالا می شود…

به گزارش ایرنا، احمد انارکی محمدی عصر جمعه در جلسه کارگروه تحقیق و تفحص از روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز در قشم افزود: امروز در رویکرد دبیرخانه شورای مناطق آزاد تغییر ایجاد شده است و از این رو موفقیت های مناسبی رقم می خورد که این امر نوید سهم بیشتر مردم بومی از اشتغال را به همراه دارد.
وی ادامه داد: هدف از ایجاد مناطق آزاد افزایش تولید و توسعه در مناطق کمترتوسعه یافته و به ویژه مناطق مرزی است اما به دلیل وجود مشکلات در قوانین و مطرح شدن برخی موضوعات باعث شد که این مناطق که از هدف اصلی خارج شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مناطق آزاد قانون های مختص به خود دارد و سرزمین مادری جدا است اما روانسازی برخی قوانین مصوب زمانبر است که این امر گریبانگیر مناطق آزاد می شود و هم اکنون در حال رفع هستند.
وی خاطرنشان کرد: حق مردم بومی است که به وسیله منطقه آزاد از وضعیت معیشت مناسبی برخوردار شوند که هم اکنون نیز این امر تحقق یافته است.

** توسعه مناطق مرزی از دستاوردهای مهم مناطق آزاد است
دیگر عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دستاوردهای مناطق آزاد کشور در مانند توسعه مناطق مرزی، ایجاد تولید و اشتغال قابل قبول است.
علی اکبر کریمی افزود: البته رسالت اصلی مناطق آزاد جذب سرمایه گذاری خارجی، افزایش تولید داخلی و تبدیل کردن منطقه به سکوی صادرات تولیدات داخلی است.
نماینده مردم شریف اراک، خنداب و کمیجان در ادامه با اشاره به مزیت های مناطق آزاد تصریح کرد: قشم پس از اَرَس بالاترین ظرفیت صنعتی را بین مناطق آزاد کشور داراست.
وی افزود: هر کدام از مناطق کشور یک رسالت را به صورت تخصصی دنبال می کنند، اما منطقه آزاد قشم علاوه بر صنعت می تواند از لحاظ گردشگری و اقلیمی نیز در خدمت اقتصاد منطقه و کشور باشد.
کریمی گفت: پل ارتباطی جزیره به ساحل نیز می تواند مزیت ریلی و خودرویی را داشته باشد که بلاتکلیف باقی مانده و باید سریع تر به آن رسیدگی شود و به سرانجام برسد.
نشست کارگروه تحقیق و تفحص از روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز در قشم عصر جمعه با حضور نمایندگان مجلس، هیات استانی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مسئولان محلی در قشم برگزار شد.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
7500

انتهای پیام /*

نوشته ایجاد محدودیت بیشتر باعث افزایش قاچاق کالا می شود… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

ویزای کاری انگلستان و هر آنچه که باید بدانید

کشور انگلستان از جمله کشورهایی است که مقصد بسیاری از مهاجران برای مهاجرت کاری به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *