Home / اخبار / ایجاد اشتغال مهمترین اولویت بازسازی نفت شهر است…
قیمت تور استانبول

ایجاد اشتغال مهمترین اولویت بازسازی نفت شهر است…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، هوشنگ بازوند دوشنبه شب در جریان بازدید از منطقه نفت شهر و دیدار با اهالی این منطقه با بیان اینکه سازندگی و احیای یک منطقه نیازمند انگیزه و همت بالاست ، افزود: تنها پول نیست که آبادانی را ایجاد می کند ، بلکه آبادگرانی هستند که باید برای این کار تلاش کنند.
وی با گرامیداشت یاد شهدایی که برای آزادسازی و امنیت نفت شهر به شهادت رسیدند ، اظهارداشت: دولت زیرساخت‌های لازم را برای بازسازی نفت شهر ایجاد می کند و این کار از جمله برنامه‌های اولویت دار در سالجاری است.
وی بیان کرد: برای بازسازی این منطقه در سال جاری مصمم هستیم و تاکید می کنم مشارکت ، استقبال ، تلاش مضاعف مردم منطقه و ایجاد انگیزه مهمترین شرط برای تحقق این مهم است.
استاندار کرمانشاه ، طرح سامانه گرمسیری و تخصیص آب برای کشاورزی ، وجود زمین های بکر در منطقه ، بازارچه مرزی سومار و بازار عراق را از ظرفیت های بزرگ نفت شهر و عاملی مهم برای بازگشت مردم به این منطقه مرزی توصیف کرد.
بازوند ، با بیان اینکه پشتیبانی برای بازسازی نفت شهر بر عهده مسئولان است ، گفت: مدیران دستگاه های مختلف اجرایی باید با بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود ، زمینه تحقق این مهم را فراهم کنند.
وی با اشاره به اینکه دولت از هیچ کمکی برای بازسازی نفت شهر دریغ نخواهد کرد و زیرساخت‌های آب ، برق و مسکن را فراهم می کند ، افزود: ارتش به عنوان متولیان ایحاد امنیت در این مرز برای بازگشت مردم تلاش می کند.
مشاور عالی استاندار و مسئول ستاد بازسازی نفت شهر هم گفت: تاکنون 200 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی این منطقه از سوی وزارت نفت اختصاص یافته است.
جعفر همتی افزود: این اعتبار برای ساخت 50 واحد منزل مسکونی، 2 مدرسه ، یک باب مسجد ، سالن ورزشی و مرکز درمانی هزینه شده است.
وی اظهارداشت: علاوه بر این 185 میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی جاده قصرشیرین به نفت شهر ، طرح های آب و فاضلاب و ایجاد فضای سبز در نفت شهر اختصاص یافته و کارها در حال انجام است.
وی گفت: مردم این دیار با تقدیم 40 شهید و ده ها جانباز و آزاده در کنار ارتش فداکار، از کیان نظام و انقلاب دفاع کردند و در گذشته این شهر بیش از 10 هزار تن جمعیت داشت و از امکانات رفاهی زیادی برخوردار بود.
وی با بیان اینکه مردمی که حدود 40 سال آواره هستند و سختی‌ها زیادی را متحمل شده اند ، اکنون آماده بازسازی شهر خود می باشند، اضافه کرد که برای بازسازی کامل نفت شهر به 2 هزار میلیارد ریال اعتبار از سوی وزارت نفت لازم است.
وی ، پرداخت تسهیلات کم بهره ، ایجاد اشتغال ، احداث مسکن و توسعه زیرساخت‌های آب و برق را از مهمترین طرح هایی عنوان کرد که می تواند زمینه حضور این مرزداران را در نفت شهر فراهم کند.
فرماندار قصرشیرین نیز در ادامه در سخنانی گفت: مرزهای ایران اسلامی مایه آرامش برای مردم و ناامنی برای دشمنان است.
فرامرز اکبری افزود: آماده هرگونه خدمتگزاری برای مردم نفت شهر هستیم و بازسازی این سکونتگاه باید روال طبیعی داشته باشد تا به سرانجام برسد.
وی گفت: یکی از دلایل بازگشت مردم ، ایجاد شغل برای آنهاست و از استاندار درخواست می شود جوانان تحصیل کرده بومی در شرکت نفت منطقه استخدام شوند و از ظرفیت سامانه گرمسیری نیز برای توسعه نفت شهر به کارگیری شود.
وی ابراز امیدواری کرد با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای بازسازی نفت شهر ، کمبود جمعیتی این منطقه با حضور مردم برطرف شود که در صورت تحقق این مهم ، شاهد ایجاد امنیت مطلوبی در این منطقه مرزی خواهیم بود.
قصرشیرین با بیش از 27 هزار تن جمعیت ، با 2 بخش مرکزی و نفت شهر – سومار در غرب کرمانشاه واقع شده است.
7079/3012/8066

انتهای پیام /*

نوشته ایجاد اشتغال مهمترین اولویت بازسازی نفت شهر است… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *