Home / اخبار / اکتشاف ماهواره ای معادن چهارمحال وبختیاری به پایان رسید…
قیمت تور استانبول

اکتشاف ماهواره ای معادن چهارمحال وبختیاری به پایان رسید…

بهزاد ابراهیمی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا، از شناسایی 9 اندیس معدنی جدید در استان خبر داد و افزود: اکتشاف ماهواره ای هفت هزار و500 کیلومتر از پهنه های شمال این استان با شناسایی معادن فلزات گرانبها شامل معدن طلا منطقه ‘مارکده’ انجام شده است.
وی همچنین از انجام مطالعات ژئوتوریسم منطقه ‘نازی بازفت’ کوهرنگ خبر داد.
ابراهیمی گفت: طرح های اکتشافی این استان تا سال 92 بدون اعتبار بوده که در دولت یازدهم و دوازدهم با تخصیص اعتبار، سالانه 10 میلیارد ریال نیز این اعتبارات افزایش یافته است.
وی افزود: این افزایش اعتبار منجر به انجام اکتشافات ماهواره ای در استان و اجرای 10 طرح اکتشاف تفضیلی شده که علاوه بر اثریابی بررسی ها، حجم ذخیره کیفیت ماده معدنی منطقه را نیز مشخص کرده است.
به گفته وی، سنگ لاشه، سنگ نما، سیلیس، سنگ گچ، خاک نسوز، سنگ های تزیینی و مواد اولیه سیمان از مواد در حال استخراج از معادن این استان است.
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: به طور میانگین سالانه حدود 5 میلیون تن موادمعدنی از معادن فعال استان استخراج می شود.
به گزارش ایرنا، بیش از 188 معدن با 671 میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان فعال است که برای حدود یکهزار و850 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
6199/6021

انتهای پیام /*

نوشته اکتشاف ماهواره ای معادن چهارمحال وبختیاری به پایان رسید… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *