Home / اخبار / انصارالله: حاضریم در جنگ علیه اسرائیل شرکت کنیم/اسرائیل مثل سوریه در یمن هم دست به حمله می‌زند
قیمت تور استانبول

انصارالله: حاضریم در جنگ علیه اسرائیل شرکت کنیم/اسرائیل مثل سوریه در یمن هم دست به حمله می‌زند


رئیس کمیته عالی انقلابی یمن از ائتلافی به سرکردگی عربستان علیه کشورش و کمک آمریکا و اسرائیل به آن در جنگ علیه الحدیده پرده برداشت و در عین حال گفت، مارتین گریفیتس، فرستاده سازمان ملل به یمن هیچ طرح جدیدی برای مذاکره ارائه نکرده است.

به گزارش ایسنا، محمد علی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلابی یمن در گفت‌وگو با شبکه المیادین اظهار داشت،‌ نیروهایی چند ملیتی به ائتلاف سعودی کمک می‌کنند که از جمله آنها نیروهای اسرائیلی و آمریکایی هستند که در عملیات ساحل غربی حضور دارند.

رئیس کمیته عالی انقلابی یمن تصریح کرد: مارتیس گریفیتس، فرستاده سازمان ملل به یمن هیچ چارچوب رسمی روشنی برای مذاکره مطرح نکرده در حالیکه دست‌های ما برای مذاکره با تمامی یمنی‌ها دراز است.

وی خاطرنشان کرد: ما امروز نمی‌توانیم بگوییم که گریفیتس شکست خورده یا مثبت عمل کرده اما در مقابل هر تلاشی برای توقف جنگ، کشورهای متخاصم اقدام به تنش بیشتر می‌کنند و آنچه این روزها شاهدیم اعلام‌های مکرر مشارکت آمریکا و انگلیس در جنگ است.

الحوثی تصریح کرد: رژیم غاصب اسرائیل از مدت‌ها پیش در بمباران‌های دو کشور مشارکت دارد و ما دولت یمن را دولتی می‌دانیم که در کنار سوریه جنگنده‌های اسرائیلی اقدام به بمباران در آن می‌کنند.

وی درباره اخباری مبنی بر عقب‌نشینی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله از جبهه الحدیده و ساحل غربی یمن گفت: هیچ فروپاشی در جبهه‌های واقعی مطرح نیست و بنادر ما همچنان مثل قبل هستند و قهرمانان ما همچنان پابرجا. نیروهای ائتلاف تلاش می‌کنند به مناطقی که هیچ حضور نظامی انصارالله وجود ندارد، رخنه کنند و ما به آنها می‌گوییم با این ‌رخنه‌ها شما وارد مکان اشتباهی می‌شوید.

رئیس کمیته عالی انقلابی یمن تصریح کرد: ائتلاف سعودی امروز مثل دیروز نیست. اختلافات شدید و اختلاف نظر در دیدگاه‌های کشورهای عضو ائتلاف کاملا مشهود است و نیز کودتایی حتی علیه برخی کشورها نظیر اردن و مراکش و قطر در جریان است.

الحوثی تاکید کرد: ارتش و کمیته‌های مردمی یمن آماده توقف شلیک موشک‌های بالستیک به عنوان ابتکار عملی در راستای “اگر جنگنده‌هایشان را متوقف کنند”، هستند و این ابتکار عمل را بر این اساس ارائه کردیم که ملت یمن را از کشتارهای هر روزه عربستان و آمریکا با توجیه بمباران موشک‌ها دور سازیم اما ائتلاف این طرح‌ها را رد می‌کند.  

این رهبر انصارالله درباره مساله فلسطین اظهار داشت،‌ مساله فلسطین از ذهن ملت یمن پاک نمی‌شود و در سخنرانی عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله یمن نیز به این موضوع پرداخته شد. فلسطینی‌ها در مسیری صحیح هستند و تظاهرات‌های “بازگشت” تظاهرات‌هایی واقعی هستند که رکود حاصل شده در جبهه‌های حضور در فلسطین را می‌شکند و این تظاهرات‌ها برای تمامی گروه‌های فلسطینی در مسیری درست است.

الحوثی تاکید کرد،‌ ملت یمن آماده ایستادن در کنار ملت فلسطین در صورت دسترسی به آنها و حتی مشارکت در جنگ علیه اسرائیلی‌هاست.

انتهای پیام

نوشته انصارالله: حاضریم در جنگ علیه اسرائیل شرکت کنیم/اسرائیل مثل سوریه در یمن هم دست به حمله می‌زند اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *